Red Bull se na domácí půdě trápí, jeho monoposty postrádají rychlost

Rakouská stáj zatím domácím fanouškům příliš mnoho důvodů k radosti nedala. V kvalifikaci obsadili její piloti až páté, respektive dvanácté místo.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 21. 06 2014 — Tomáš Bohuslav

Rakouská stáj zatím domácím fanouškům příliš mnoho důvodů k radosti nedala. V kvalifikaci obsadili její piloti až páté, respektive dvanácté místo.  

Rychlejším z jezdeckého dua Red Bullu byl na jeho vlastní trati opět Daniel Ricciardo. Na žádné velké oslavy to však tentokrát nebylo.

„Bylo to tam těžké,“ konstatoval Ricciardo. „Abych byl upřímný, tak je to těžké po celý víkend a my museli z vozu vymáčknout maximum, abychom se dostali do nejlepší pětky, což se nám dnes nakonec povedlo. Celý víkend jsme na této trati v nevýhodě a myslím si, že musíme mít respekt k ostatním týmům, podařilo se jim dobře vyladit jejich vozy pro tento víkend a my tak na to musíme dál tlačit. Páté místo bylo maximem, čeho jsme v dnešní kvalifikaci mohli dosáhnout,“ usoudil Australan.

To Ricciardův týmový kolega Sebastian Vettel na tom dnes skončil ještě o poznání hůře. Němec se do závěrečných bojů o pole position vůbec nekvalifikoval, a na místo toho musel spolknout hořkou pilulku v podobě startu z dvanácté pozice.

„Neměli jsme dnes žádné opravdové problémy, tedy kromě toho, že jsme nebyli dostatečně rychlí. Daniel byl po celý víkend rychlejší v zatáčce pět a také v zatáčce 2,“ přiznal čtyřnásobný šampión.

„Uvidíme, jak to půjde v závodě; zítra by mělo být tepleji, takže doufejme, že se nám povede učinit velký krok vpřed a vyšlápnout si na některé z ostatních vozů,“ dodal Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář