Red Bull: S Renaultem to nemůže takhle dál pokračovat

Red Bull obnovil útok na svého dodavatele pohonných jednotek Renault. Ústy svého šéfa Christiana Hornera označil současnou formu za "frustrující".

Štítky: Pohonné jednotky Red Bull Renault Zveřejněno 22. 06 2014 — Tomáš Richtr

Red Bull obnovil útok na svého dodavatele pohonných jednotek Renault. Ústy svého šéfa Christiana Hornera sice připomněl, že s Renaultem Red Bull oslavil nemalý počet úspěchů, současnou formu ale označil za “frustrující”.

Sebastian Vettel ve druhém kole Velké ceny Rakouska vypadl ze závodu pro poruchu svého monopostu. Dokázal jej přivést zpátky k životu, ale po kolizi s Estebanem Gutiérrezem definitivně odstoupil. Rychlý ale nebyl ani Daniel Ricciardo.

“Situace, ve které se nacházíme, je frustrující,” řekl po skončení závodu reportérům Christian Horner. “S Renaultem máme za sebou samozřejmě spoustu úspěchů. S Renaultem jsme slavili všechna vítězství i tituly. Ale současná situace se prostě nelepší.

Tato úroveň nespolehlivosti je nepřijatelná. Takový výkon je neakceptovatelný. U Renaultu se musí něco změnit. Takhle to nemůže dále pokračovat. Není to dobré ani pro Renault, ani pro Red Bull.

Musíme spolu fungovat jako partneři. Příští rok budeme mít v našich autech stejnou pohonnou jednotku, ale my chceme být úspěšní, chceme bojovat na čele.

Něco se musí stát, protože cokoli se děje, z nějakého důvodu nefunguje,” uvedl Horner na dotaz, co konkrétně se musí změnit.

“Není to náš problém. Nejsme za to zodpovědní. Jsme koncovým zákazníkem. Je prostě hrozně frustrující, že nejsme tam, kde potřebujeme být.”

Renault Hornerovu frustraci chápe. Zástupce výkonného ředitele automobilky Rob White řekl, že Renault je se svým výkonem nespokojený úplně stejně jako Red Bull.

“Christianovu frustraci plně sdílíme,” řekl White. “Ale usilovně pracujeme na nápravě. Myslím, že jsme určitá zlepšení dokázali demonstrovat. Nicméně jsme si plně vědomi očekávání Red Bullu i Christiana [Hornera]. Cíle jsou jasné a zcela pochopeny.”

Diskuse k článku

Napsat komentář