Automobilist.com

Red Bull s Kvjatovým způsobem obrany nemá problém. Verstappen už ano

Red Bull řekl, že nemá žádné výčitky vůči agresivní obraně svého bývalého pilota Daniila Kvjata. Ten se v průběhu Velké ceny Singapuru několikrát velmi tvrdě a často i úspěšně bránil atakům Maxe Verstappena. Daniil Kvjat se po několika mizerných závodech opět vrátil do formy a v Singapuru jel dobrý závod uvnitř nejlepší desítky. Jelikož měl…

9 Štítky: Daniil Kvjat Max Verstappen Zveřejněno 20. 09 2016 — Dominik Lob

Red Bull řekl, že nemá žádné výčitky vůči agresivní obraně svého bývalého pilota Daniila Kvjata. Ten se v průběhu Velké ceny Singapuru několikrát velmi tvrdě a často i úspěšně bránil atakům Maxe Verstappena.

Daniil Kvjat se po několika mizerných závodech opět vrátil do formy a v Singapuru jel dobrý závod uvnitř nejlepší desítky. Jelikož měl Max Verstappen špatný start a pořadím se citelně propadl, při snahách o comeback se musel vypořádat právě i s Rusem v Toro Rosso, kterého v průběhu sezony nahradil v A-týmu Red Bullu.

Možná i proto Kvjat svému nizozemskému soupeři nedal nic zadarmo a po několik kol ho velmi statečně držel za sebou. Situace se neobešla bez několika agresivních manévrů, které však zůstaly v rámci pravidel.

Navzdory tomu, že Kvjatova obrana brzdila postup vpřed jeho sesterského týmu, šéf Red Bullu Christian Horner se vyjádřil, že mezi boxovými zídkami obou týmů neproběhla žádná komunikace, která by měla mít za následek puštění Verstappena vpřed. Naopak řekl, že Kvjat měl dobrý důvod nepouštět svého soka před sebe.

„Prostě spolu závodili. Body pro Toro Rosso jsou stejně cenné jako body pro nás. Stejně si nemyslím, že by Kvjat případné pokyny z boxové zídky poslouchal.“

Verstappen nebyl Rusovými manévry po závodě příliš rozrušen a řekl, že ho ani jednou nenapadlo žádat o týmové příkazy: „Ne, měl jsem ho předjet sám. Bojoval o svoji pozici. Takto byste se měli bránit proti všem a myslím, že to on dělal. Bylo to fér.“

Přesto přiznal, že úplně spokojený s jízdou jezdce z Toro Rosso nebyl. Podle něj došla jeho agresivita až příliš daleko: „Jeden moment to bylo vážně intenzivní, vyjížděli jsme z tratě. Takovými souboji samozřejmě ztrácíte spoustu času. Po takovém špatném startu jsem byl trochu zklamaný a on byl možná až příliš agresivní.

Na jednu stranu tomu rozumím, na druhou musíte tomu druhému také nechat trochu prostoru. Když se podíváte na souboj s Alonsem a Pérezem, tak to byl úplně jiný obrázek,“ uzavřel šestý muž průběžného pořadí.

Čtěte dále: „Tým mi dluží drink,“ aneb jak Magnussen dojel na bodech navzdory absenci pití ve voze

Souboj s Verstappenem musel Kvjatovi vykouzlit úsměv na tváři

Souboj s Verstappenem musel Kvjatovi vykouzlit úsměv na tváři

Diskuse k článku

9 komentářů: “Red Bull s Kvjatovým způsobem obrany nemá problém. Verstappen už ano”

 1. louis65 napsal:

  LoebFan umi kolem sebe akorat kydat hnuj a ostatni urazet jako nejaky detsky fakan. Je videt ze jeste rozumu moc nepobral 🙁

 2. LoebFan napsal:

  Lukas Biel LoebFan Díky..

 3. Lukas Biel napsal:

  LoebFan Lukas Biel ubožáku

 4. LoebFan napsal:

  Lukas Biel LoebFan Nemám blbečkovi co říct.. nechci s tebou diskutovat, chápeš?

 5. Lukas Biel napsal:

  LoebFan Lukas Biel  To je hezký. Ty napíšeš lži, já ti je vyvrátím a ty napíšeš, že na to nemáš čas. Tomu říkám přístup 😉

 6. LoebFan napsal:

  Lukas Biel LoebFan Ty plácáš všude, takže není divu že i zde. A já na tebe nemám čas ani energii, ty žlučovode

 7. Lukas Biel napsal:

  LoebFan co to plácáš? Kdo tu pláče? Ptali se ho, tak odpověděl. Verstappen někoho málem zabil? Někde na diskotéce nebo kde? Protože na dráze to nebylo.
  Těžko pobere, že Kvyat jel fér? Četl jsi ten článek vůbec nebo jenom nadpis?
  Netalentovaný, hehe… tobě ta žluč teče i z uší 😀

 8. DavidRichter1 napsal:

  Pravda pravda 😀 bylo mi to jasny kdy si bude stezovat magoor, nevim co na to rict

 9. LoebFan napsal:

  Hahahaaaaaaaa – magůrek Verstappen už pláče jako malé dětátko.. Přitom jeho chování je mnohem víc za hranou než co dělal Kvyat! A jak nám Kvyat už letos jednou hezky řekl – This is racing!! Ale oproti Verstappenovi co neměl problém někoho skoro zabít, Daniil jel totálně fér!! Ale to tupá arogantní a netalentovaná Maxova hlava těžko pobere..

Napsat komentář