Red Bull: Renault nás nikdy nepřijal jako partnera

Mediální přestřelka mezi Red Bullem a Renaultem pokračuje. Renault prý nikdy nepřijal Red Bull jako technického partnera. Navíc ke zlepšení motoru nepomohly ani investice rakouské stáje. Letošní sezona se nesla v duchu dohadování mezi Red Bullem a Renaultem. S příchodem hybridních pohonných jednotek šla forma rakouské stáje dolů, a to zapříčinilo výrazné poškození vztahu zákazník…

1 Štítky: Red Bull Renault Zveřejněno 16. 12 2015 — Marie Tomšíková

Mediální přestřelka mezi Red Bullem a Renaultem pokračuje. Renault prý nikdy nepřijal Red Bull jako technického partnera. Navíc ke zlepšení motoru nepomohly ani investice rakouské stáje.

Letošní sezona se nesla v duchu dohadování mezi Red Bullem a Renaultem. S příchodem hybridních pohonných jednotek šla forma rakouské stáje dolů, a to zapříčinilo výrazné poškození vztahu zákazník – dodavatel. Spolupráce sice nekončí, ale příští rok motory Red Bullu ponesou jméno TAG Heuer a Renault bude mít vlastní tovární tým. Ten vznikne z Lotusu. Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětluje, proč se Renaultu nevyplatilo soustředit se jen na dva týmy.

„Abych byl upřímný, tak si odpovědí nejsem úplně jistý. Vždy jsme se rozcházeli v názorech na to, kde má motor své největší slabiny. Renault nás nikdy nepřijal jako svého technického partnera. Příští sezonu bychom mohli vývoj ovlivnit o něco více, takže se snažíme o svůj vlastní projekt. Bylo jasné, že Renault se nespokojí s pozicí dodavatele. Od konce loňského roku mířili k vytvoření vlastního továrního týmu.“

Red Bull a Renault mají za sebou velice úspěšnou éru, během které se jim podařilo získat čtyři mistrovské tituly. Ale loňská sezona již patřila Mercedesu. Zdá se, že letos místo pokroku přišel pokles, a to potvrzují i výsledky. Nepomohly ani investice samotného týmu.

„Naše investice byly opravdu velké. Zaměstnali jsme mnoho nových lidí a je opravdu frustrující, že to nepřineslo výsledky. Samozřejmě že jsme od Renaultu hodně požadovali, ale to dělá každý tým, který chce vyhrávat,“ prohlásil Christian Horner.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Bahrain, Adrian Newey (GBR, Infiniti Red Bull Racing), Christian Horner (GBR, Infiniti Red Bull Racing), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Red Bull: Renault nás nikdy nepřijal jako partnera”

  1. Dallas Dallas napsal:

    Fakt by mě zajímalo, jak moc musel Bernie tahat za nitky, aby nakonec Renault přemluvil k zachování dodávek motorů pro RB. Ikdyž pod jiným jménem, tak všichni ví, že se jedná o Renault…Já být na místě Renaultu, tak po letošních komentářích ze strany RB, bych žádné motory RB už nedodal:)

Napsat komentář