Red Bull proti Mercedesu ztrácí na rovinkách

Šéf týmu Christian Horner trvá na tom, že šampionát je otevřený, a že Red Bull dá do snah stáhnout Mercedes úplně všechno.

Štítky: Mercedes Red Bull Renault Zveřejněno 21. 04 2014 — Tomáš Richtr

Navzdory třetímu dvojímu vítězství (doublu) pro Mercedes v řadě, Red Bull ústy svého šéfa Christiana Hornera své snahy německý tým dostihnout nevzdává. A to navzdory ztrátě, kterou se dodavatelé motorů Renault (a Ferrari) ve srovnání s Mercedesem vyznačují.

Na dominanci Mercedesu se podepisuje také skutečnost, že do vývoje hybridních systémů letos nasazených ve formuli 1 začal investovat již před šesti lety. Ferrari a Renault tak dohánějí ztrátu ve výzkumu a vývoji (R&D).

V kvalifikaci na Velkou cenu Číny Lewis Hamilton zaznamenal maximální rychlost 317,7 km/h. Sebastian Vettel a Daniel Ricciardo byli poslední s hodnotou 297,1 km/h. To je rozdíl více než 20 km/h.

“Budeme muset, chceme-li bojovat o titul,” odpověděl Horner na otázku, zda rychlostní deficit Red Bull stáhne před tím, než bude příliš pozdě. “Budeme s nimi bojovat. Dáme do toho všechno.

Věřím, že s nimi dokážeme bojovat. Musíme jen pod nohama získat trochu pevnější půdu. Na kilometr dlouhé rovince jsme v neděli byli pomalejší o 22 km/h. To představuje rozdíl téměř 100 metrů. Tohle ztrácíme na rovinkách, a to je oblast, kde musíme zabrat. Je to jednoduché. Věříme, že v Barceloně dosáhneme prvních úspěchů”.

Diskuse k článku

Napsat komentář