Red Bull přestává vyvíjet, naznačil Pérez. “Soupeři nás budou dotahovat”

Sergio Pérez očekává, že soupeři Red Bullu ho začnou dotahovat, protože už nebude na závodní víkendy přivážet "velká vylepšení".

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 2. 06 2023 — GPF1.cz

Red Bull zahájil sezonu Formule 1 v roce 2023 velmi dobře, když vyhrál všech šest dosud uskutečněných závodů. V závodním režimu má oproti ostatním týmům velký náskok, takže je během velkých cen do značné míry bezkonkurenční.

Pérez vyhrál dva závody oproti čtyřem týmového kolegy Maxe Verstappena, ale naposledy prožil noční můru v Monaku, kde vypadl v kvalifikaci a v den závodu uvízl za soupeři. Mexičan však tvrdí, že ani rostoucí Verstappenův náskok v čele průběžného pořadí nezměnil pocit tlaku na jeho bedrech.

“Chci maximálně využít své víkendy a na šampionát příliš nemyslet,” řekl Pérez. “Jde o to, abych maximalizoval víkendy, získal maximum možných pozic a z toho pak opravdu vycházel.

Může se stát cokoliv, máme před sebou tolik závodů, že se to může velmi rychle otočit. Rychlost tu je, což je ta nejpozitivnější věc. Musíme jen vycházet z toho, co se nám podařilo.

Jen se ujistit, že se dobře kvalifikujeme a že dobře závodíme. Nedělat chyby, když máme špatný den, zajistit, abychom získali co nejvíce bodů. Nemůžeme si dovolit další nulové zisky do šampionátu.”

Mercedes v Monaku představil výrazně přepracovaný vůz, zatímco Ferrari má pro víkendovou Velkou cenu Španělska připravené nové díly. Objevily se názory, že Red Bull by letos mohl vyhrát všechny závody, protože jeho náskok je tak velký – Verstappen však už dříve uvedl, že takový scénář je nepravděpodobný.

Pérez naznačil, že Red Bull zvolnil ve vývoji svého vozu pro rok 2023 a očekává, že se mu ostatní týmy v průběhu sezony přiblíží.

“Myslím, že všichni se přibližují,” řekl. “My už opravdu nepřinášíme velká vylepšení. Takže očekávám, že se k nám lidé budou každý víkend přibližovat.”