Red Bull překvapivě nechápe, proč měl Verstappen takové potíže

Poradce Red Bullu Helmut Marko přiznal, že stáj z Milton Keynes je zmatená nečekanými problémy, které Maxe Verstappena potkaly během závodu v Rakousku. Pilot Red Bullu trpěl až příliš velkou degradací pneumatik a Marko požaduje od rudých býků řešení.

Štítky: Helmut Marko Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 12. 07 2022 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen ovládl na Red Bull Ringu páteční kvalifikaci a také si celkem komfortně dojel pro vítězství v sobotním sprintu. Nizozemec vedl také několik prvních kol během nedělní Grand Prix, brzy se ale tempo jezdce Red Bullu ztratilo.

Už ve 13. kole se do té doby druhý Leclerc dostal do vedení a solidní tempo předváděl i ve zbytku závodu. Jak Ferrari, tak Red Bull naordinovaly svým pilotům strategii dvou zastávek, Max Verstappen ale výrazně ztrácel a degradace jeho gum byla větší než soupeřů.

To vedlo k tomu, že Monačan svého soupeře během nedělního předjel celkem 3x na trati, což je úctyhodné. Z vítězství na domácí trati Red Bullu se tak radovalo maranellské Ferrari. Helmut Marko požaduje vysvětlení tohoto nečekaného problému.

‚Po naší páteční a sobotní výhodě bylo takové opotřebení pneumatik opravdu překvapující. Byl to problém, který se objevil a museli jsme se s ním nějak poprat. Stále si ale nejsme jisti, co takové opotřebení způsobilo.

O to více je pak překvapivý náš poslední stint na střední sadě. Na té jsme byli zase na dobré úrovni. Rychlost byla dobrá i opotřebení bylo v pořádku. Proto se ptám: ‚Co se to tam stalo?‘ Doufám, že to dokážeme brzy vysvětlil,“ svěřil se Marko.

I přes nemilé problémy a vítězství Leclerca, který snížil svou ztrátu na Verstappena, dokázal Nizozemec v čele šampionátu svůj náskok paradoxně zvýšit. Do závodu vstupoval mistr světa z roku 2021 s 34bodovým náskokem nad týmovým kolegou Pérezem.

Mexičan doplatil na kolizi v úvodu Grand Prix s Georgem Russellem, po které musel v průběhu závodu odstoupit. Tím tak Pérez na Verstappena ztratil dalších 19 bodů a jeho potenciální ‚mistrovské ambice‘ se začínají pomalu rozpadat.