Red Bull překvapily pomalé časy, Verstappen obviňuje malou přilnavost

Dle předpovědí měl Red Bull bojovat o první místo s Mercedesem. Po povedených pátečních trénincích ale začal v sobotu ztrácet a v kvalifikaci se do boje o pole position nezapojil, Max Verstappen skončil druhý, Alexander Albon šestý.

Štítky: Alex Albon GP Singapuru kvalifikace Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 21. 09 2019 — Martina Nová

Max Verstappen dokázal vybojovat druhou řadu a celkově čtvrté místo na startu. Přesto však Red Bull během soboty ztrácel, nedokázal držet tempo Mercedesu ani Ferrari, které z této trojice mělo být dle původních předpokladů dokonce nejslabší. Není tak divu, že Nizozemec nebyl po kvalifikaci v dobrém rozpoložení. „Z mého pohledu jsme ztráceli v celém průběhu kvalifikace. Nebyl jsem z toho překvapený, když ztrácíte celou dobu, v Q3 to je o to horší. Podle mě auto bylo v pořádku, ale neměli jsme dostatečnou přilnavost,“ řekl Verstappen.

Přitom během pátečních tréninků se zdálo, že mladý závodník bude hlavním vyzyvatelem Lewise Hamiltona, když vyhrál první trénink a ve druhém skončil na druhé pozici. „Během pátečních tréninku se zkoušejí různé věci, ale ze dne na den to může být všechno jinak. Nevím, co bude zítra. Jsme příliš pomalí, ale uvidíme,“ objasnil Nizozemec. „Trochu mě překvapilo, že po pozitivním výkonu v Monze, kde jsme většinou pomalí, nejsme v Singapuru konkurenceschopní. To jsme nečekali. Musíme se na to ještě podívat,“ prozradil rozpačitě.

Jeho kolega Alex Albon byl však spokojený s celkově šestým místem při jeho premiéře v Singapuru. „Bylo to celkém dobré, řekl bych, že se šestým místem mohu být spokojený. Dnes jsem byl i více sebejistý, lépe jsem rozuměl vozu, přesto mi ale trochu chyběla rychlost. Mohl jsem být rychlejší,“ hodnotil kvalifikaci Albon.

Diskuse k článku

Napsat komentář