Red Bull postaví vlastní hypercar, ceny začínají na 143 milionech korun

Red Bull Advanced Technologies, vysoce výkonná inženýrská odnož Red Bull Racing Group, oznámila podrobnosti o svém prvním projektu hyperautomobilu, který byl navržen, vyvinut a vyroben výhradně ve vlastní režii. Model RB17, který vytváří Adrian Newey, technický ředitel Oracle Red Bull Racing a Red Bull Advanced Technologies, je dvoumístný hyperautomobil optimalizovaný pro maximální zážitek z jízdy na závodním okruhu. V technologickém kampusu Red Bull v Milton Keynes bude vyrobeno pouhých 50 vozů RB17, jejichž výroba bude zahájena v roce 2025.

Štítky: Red Bull Zveřejněno 29. 06 2022 — GPF1.cz

Christian Horner, generální ředitel Oracle Red Bull Racing a Red Bull Advanced Technologies, dodal: “Model RB17 představuje důležitý milník ve vývoji Red Bull Advanced Technologies, které jsou nyní plně schopny vytvářet a vyrábět sériové vozy v našem Red Bull Technology Campusu. Kromě toho je RB17 poprvé k dispozici sběratelům jako vůz se značkou Red Bull.”

Adrian Newey k tomu uvedl: “Model RB17 shrnuje vše, co víme o vytváření vozů formule 1, které vyhrávají šampionáty, do balíčku, který poskytuje extrémní úroveň výkonu ve dvoumístném závodním voze. Model RB17, poháněný naší vášní pro výkon na všech úrovních, posouvá designové a technické hranice daleko za hranice toho, co bylo dosud dostupné nadšencům a sběratelům.”

Model RB17, poháněný hybridním motorem V8 o výkonu přes 1 100 k, je inspirován – a také pojmenován – vozy, které Red Bull Racing provozuje v nejnáročnějších a technicky nejvyspělejších sériích motorsportu na světě. Model RB17 je navržen kolem šasi z uhlíkových kompozitů a je vybaven nejpokročilejším paketem přísavného efektu, který je k dispozici pro sériové vozy. Úplné technické údaje o RB17 budou teprve zveřejněny.

Cena začíná na 5 milionech liber (plus příslušné místní daně) a majiteli modelu RB17 se stane pouze 50 sběratelů. Toto vlastnictví zahrnuje více než jen vůz, přináší úzké spojení s týmem Red Bull Racing prostřednictvím přístupu k simulátorům, vývoji programu vozu a tréninku a zkušenostem na trati. RB17 bude podporován přímo továrnou, přičemž servisní a údržbářská podpora bude přizpůsobena každému majiteli a jeho profilu používání vozu.

Od svého založení v roce 2005 Red Bull Racing postupně rozšiřoval své provozy a možnosti, nyní sídlí v areálu o rozloze 290 akrů v Milton Keynes. Společnost Red Bull Advanced Technologies byla vytvořena v roce 2014 a přináší své výjimečné inženýrské, konstrukční, technologické, simulační a výrobní schopnosti do rozmanité škály odvětví. Vytvoření RB17 zajistí jak stávající pracovní místa, tak vytvoří více než 100 nových pracovních míst v Milton Keynes, navíc s ekonomickým přínosem pro všechny partnery projektu a dodavatele.