Red Bull: Otálení Mercedesu indikuje Vettelovu nerozhodnost

Ačkoli se obecně očekává, že Sebastian Vettel příští rok zůstane u Ferrari, přesto prý právě on brání jiným týmům k tomu prodloužit smlouvy se svými jezdci.

5 Štítky: 2018 Sebastian Vettel Zveřejněno 19. 07 2017 — Tomáš Richtr

Je o tom přesvědčen Vettelův bývalý šéf u Red Bullu Christian Horner, který s ním získal čtyři tituly mistra světa. Horner je přesvědčen, že řada jiných závodníků se přizpůsobí právě Vettelovu rozhodnutí. Smlouvy končí Alonsovi u McLarenu, Bottasovi u Mercedesu nebo Räikkönenovi u Ferrari. Ostatně právě Wolffovo zdráhání se podepsat s Bottasem na příští rok dává živit spekulacím, že pro Vettela není příchod do Mercedesu pořád vyloučený. Před dvěma lety mělo Ferrari zájem právě o Bottase a z dohody sešlo jen kvůli nesouhlasu jeho týmu Williams.

Není ale asi překvapením, že se potenciální rošáda rozhodně netýká jezdců Red Bullu.

„Myslím, že Sebastian drží klíč přestupových změn. Ale nás se to netýká. Naši jezdci jsou smluvně přikováni. Neexistuje cena, za kterou by se dali prodat,“ uvedl Horner v narážce na to, že nějaké taková cena by mohla existovat v případě jiného pilota rodiny Red Bullu, Carlose Sainze.

Ricciardo má smlouvu s Red Bullem do příštího roku a Christian Horner prozradil, že jednání s australským pilotem plánuje vyjednávání o novém období na druhou polovinu sezony 2018.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Red Bull: Otálení Mercedesu indikuje Vettelovu nerozhodnost”

 1. FrancoisCEVERT napsal:

  madmark:
  V Mercedesu by byli sami proti sobě, kdyby dali pryč Bottase. Hamilton s Bottasem tvoří skvělou dvojici a jako tým to funguje.

  Do Valtteriho hlavy nikdo nevidí. Třeba je to jeho životní sen jezdit za FERRARI a touha za ně získat Titul a navázat tak na Kimiho úspěch z 07´.
  Teď prohozením za Vettela by měl k tomu nejblíže

 2. madmark napsal:

  V Mercedesu by byli sami proti sobě, kdyby dali pryč Bottase. Hamilton s Bottasem tvoří skvělou dvojici a jako tým to funguje.

 3. FrancoisCEVERT napsal:

  Tomáš Richtr:
  Ferrari dva nové jezdce na sezonu nedá

  Hm?.. škoda, už jsem viděl svého oblíbence Checa ve FERRARI, pokud by došlo na „rošádu“ Vettel – Bottas.

 4. Tomáš Richtr napsal:

  Ferrari dva nové jezdce na sezonu nedá 🙂

  FrancoisCEVERT: FERRARI: Bottas, Pérez

 5. FrancoisCEVERT napsal:

  MERCEDES: Hamilton, Vettel
  FERRARI: Bottas, Pérez
  RED BULL: Ricciardo, Verstappen

Napsat komentář