Red Bull očekává výkonností nástup Mercedesu

Souboj mezi Mercedesem a Red Bullem bude pokračovat tento víkend ve Francii, alespoň to si myslí zástupci stáje, která je aktuálně v obou pohárech na čele. Tým sedminásobných mistrů světa určitě nelze odepsat.

Štítky: Christian Horner Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 16. 06 2021 — Jiří Košta

Nevýrazné výkony Mercedesu v Monaku a Baku umožnily Red Bullu převzít vedení v soubojích o titul jezdců i konstruktérů. Navzdory tomu, že Red Bull v poslední době určoval tempo, nedělá si iluze o silných stránkách týmu Mercedes a navíc si uvědomuje návrat k tradičnějším závodním okruhům.

Technický ředitel Hondy pro F1 Toyoharu Tanabe uvedl, že japonský výrobce motorů zůstává navzdory úspěchu v úvody sezony nohama na zemi. „Mercedes není tichý tým. Samozřejmě si myslím, že se vrátí. Výsledky jsou dobré, ale to neznamená, že budeme dobří v nadcházejících závodech.“

Max Verstappen v současné době drží v hodnocení jezdců čtyřbodový náskok před Lewisem Hamiltonem, který měl příležitost rozšířit své výhody v Baku, který byl vymazán pozdní poruchou pneumatik. Ví, že příští závody v Paul Ricard a Red Bull Ring by mohly být pro Mercedes obzvláště dobré. „Myslím si, že Mercedes je na běžných okruzích silnější, proto jsem si přál získat větší náskok,“ řekl jezdec Red Bullu.

„Víme, že na běžných okruzích budou silní. Ale uvidíme. Museli jsme mít pozitivní víkendy, protože auto bylo v závodě opravdu silné. Nemyslím si, že by nás během závodu někdo ohrožoval, takže to považuji za dobrý signál.

Šéfa týmu Red Bull Christiana Hornera stejně zajímá, jak návrat F1 na pravidelné závodní okruhy ovlivní bitvu mezi jeho týmem a Mercedesem. „Nyní se začneme vracet ke klasičtějším tratím, bude zajímavé to sledovat. Je to hodně vyrovnaná hra.”

Jedním z aspektů, které Verstappena obzvláště těší, je skutečnost, že Red Bull v sezoně zřejmě získává na síle, protože měl v Baku potenciál na 1:2. Ve spojení s pokrokem, kterého Honda dosáhla, říká Holanďan, že existují velmi pozitivní signály. „Myslím si, že letos udělala Honda dobrý krok vpřed, Řekl bych, že jsme si výkonem velmi blízcí. Někdy může být také obtížné říci, že jde o úroveň křídel nebo cokoli jiného, ​​ale myslím si, že celkově se přibližujeme. Není to jen o výkonu motoru, je to o mnoha různých věcech. Ale ano, neustále se zlepšujeme a zlepšujeme, což je samozřejmě skvělé vidět.“

PURE ETCR startuje už tento víkend