Red Bull nové auto na dráze vyzkouší ještě před oficiálními testy

Red Bull se rozhodl, že si svůj nový vůz s názvem RB18 vyzkouší na trati dříve, než začnou oficiální předsezónní testy v Barceloně. Je to neobvyklé, protože dříve na přání šéfkonstruktéra Adriana Neweyho tým nasazoval nový vůz naopak co nejpozději.

Štítky: RB18 Red Bull shakedown Zveřejněno 22. 01 2022 — Šárka Chomiaková

Na tento již tradiční shakedown Red Bull využije takzvaný filmovací den, který má každý tým právo použít dvakrát ročně. V rámci něho může odjet maximálně 100 kilometrů na speciální směsi pneumatik dodaných od Pirelli.

Vůz RB18, postavený podle nových technických pravidel, si budou moci vyzkoušet oba piloti týmu, Max Verstappen i Sergio Pérez.

„Před odjezdem do Barcelony a Bahrajnu provedeme obvyklý shakedown. Tři dny testování pro každého jezdce s novým vozem není mnoho. Bude to hodně intenzivní. O to ale bude první část sezóny zajímavější pro fanoušky,“ přibližuje situaci šéf týmu Christian Horner.  

Akce se uskuteční s největší pravděpodobností na britském Silverstonu, tedy blízko továrny týmu v Milton Keynes. A to krátce po prezentaci nového vozu, jejíž datum ale zatím není známo.

První oficiální předsezónní testy jsou plánované na 23. – 25. února v Barceloně.  Druhé se pak budou konat 10. – 12. března v Bahrajnu, kde se uskuteční i první velká cena sezony 2022.