Red Bull: Nemůžeme pravidla držet taková, jaká vyhovují jen Mercedesu

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner upozornil, že se současným stavem pravidel o pohonných jednotkách je spokojený jen Mercedes.

3 Štítky: Mercedes Pohonné jednotky Red Bull Zveřejněno 28. 11 2014 — Jan Pastorek

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner upozornil, že se současným stavem pravidel o pohonných jednotkách je spokojený jen Mercedes.

Vše začalo sporem o možnost nasazovat vylepšení motorů v průběhu sezóny, Mercedes se postavil proti. Jeho soupeři se smířili s tím, že pro příští rok žádné změny neprosadí, ale pro další sezóny hrozí vším možným, od úplného uvolnění vývoje až po návrat k osmiválcům.

„Pokud byste to nechali tak, jak to je, asi by to přimělo k odchodu Renault a jeden nebo dva další (výrobce),“ cituje Hornera Autosport. „Takže musíte udělat to, co je správné pro tento sport, a ne co je správné pro jednoho výrobce.“

Horner říká, že nikdo nechce válku v utrácení peněz, zároveň ale nechce připustit, aby vývoj pohonů zůstal omezený, jako je teď. Chce mít možnost dohánět ztráty i v průběhu sezóny.

„Nemůžeme si dovolit to neudělat pro rok 2016 správně. Musíme se zbavit některých technických hraček, aby auto řídil jezdec. Množství komunikace, které probíhá o řízení energií a podobných věcech, je moc velké. To musíme zmenšit, aby vozy řídili jezdci,“ dodal.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Red Bull: Nemůžeme pravidla držet taková, jaká vyhovují jen Mercedesu”

  1. MK_CZ napsal:

    Kdyby se dařilo jim tak mlčej. Jaká to komedie

  2. Variotek napsal:

    Tohle je už zoufalost…

  3. Situs napsal:

    Ach RB – Mercedes odvadi lepsi praci na motorech a RB na aero, a to uz nejakej ten rok. Jak by se jim libilo zavest jednotne aero? Hnus. Mercedes odvedl lepsi praci a ponese za to ovoce, to ze myslim nabidli o 5 zetonu vice na zmeny byl dobrej krok, ale neee, to nestaci. Nevim jak chcete zastavit Mercedes, neb tim ze vezmete vice zetonu, tak to neznamena ze se priblizite. Mercedes v tom odvadi lepsi praci a jelikoz je tato technologie na zacatku, myslim ze klidne muze odvadet lepsi praci dal. Zakazovat vyvoj Mercedesu? To take neni cesta. zruseni nekterych casti? To je utopie. Radeji makejte s tim co mate a je to.

Napsat komentář