Red Bull nemá v úmyslu měnit své piloty, jen motor

Horner: "Oba piloti jsou zde na základě dlouhodobých smluv a zatím je toto partnerství úspěšné."

2 Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 28. 08 2015 — Marie Tomšíková

Red Bull nevidí důvod měnit svou jezdeckou sestavu pro sezonu 2016.

Daniil Kvjat v GP Maďarska získal nejlepší výsledek své kariéry a to druhé místo. Minulý víkend skončil čtvrtý. Jeho zlepšení uznal i šéf Red Bullu Christian Horner.

„Nevidím žádný důvod, proč bychom měli provádět nějaké změny pro rok 2016. Nesmíme ale rozhodovat ve spěchu,“ řekl Horner s odkazem na to, že smlouvy s Red Bullem umožňují umístění v jednom z jeho týmů.

„Oba piloti jsou zde na základě dlouhodobých smluv a zatím je toto partnerství úspěšné.“

Max Verstappen ukázal, že má v sobě velký potenciál. Nicméně Red Bull si je vědom toho, že potřebuje ještě nejméně jednu sezónu u Toro Rosso, než případně vstoupí do hlavního týmu.

„Je to evoluce. Každý tým se musí vyvíjet, nic netrvá věčně. Já osobně mám z pilotů velkou radost. Máme v rukou talent, který se musí nadále vyvíjet,“ řekl Horner pro Motorsport.com.

Horner připustil, že jeho tým prochází obdobím změn a to zejména v oblasti motoru. Red Bull chce uskutečnit přechod k Mercedesu již v roce 2016, ale bude hodně záležet na smlouvě s Renaultem a vypořádáním podané výpovědi. Výsledky tohoto jednání s Renaultem je velmi těžké předpovídat.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Red Bull nemá v úmyslu měnit své piloty, jen motor”

  1. alberto.ascari napsal:

    To je uzavřená kapitola, Marko a Horner nakydali takového hnoje na Renault, že je to nenapravitelné. Otázka je jen na kolik si bude cenit Renault odstoupení od smlouvy v následující arbitráži.

  2. vocho67 napsal:

    A co když se Renault výrazně zlepší? Už teď asi dotáhnul Ferrari.
    To budou mít zamotanou hlavu!

Napsat komentář