Red Bull nechápe menší odstup na čelo

Pilot Red Bullu Daniel Ricciardo nerozumí tomu, proč je jeho vůz oproti minulému týdnu o tolik rychlejší. Vylepšení, která od posledního závodu byla na auto nasazena, jsou prý jen minimální.

Štítky: GP Bahrajnu Red Bull Zveřejněno 16. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Red Bull v prvních dvou letošních závodech ztrácel v kvalifikaci více než vteřinu. V Bahrajnu zásluhou Daniela Ricciarda, který na vítězného Bottase ztratil 0,7 vteřiny, toto číslo konečně snížil.

Co však za touto skutečností stojí, to tým netuší. „Upřímně to nechápu,“ přiznává Daniel Ricciardo. „Svým způsobem je povzbuzující, že v autě je rychlost. Pokud porozumíme tomu, proč to tak, je možná jí najdeme ještě více.

Časy na kolo, které tento víkend zajíždíme, jsou, jako kdyby nám je někdo zdarma daroval. Nemám zatím pocit, že jde o něco zásadního. Je to jako ‚OK, teď jsme o něco blíž‘, a pokud dostaneme na auto něco, o čem víme, že je to rozhodně lepší, možná nás to dostane dopředu více, než jsme si mysleli.

Je to zvláštní. Od minulého týdne toho nebylo mnoho, co bychom na auto mohli dát. Něco málo tam je, ale nejedná se o nic, díky čemu bychom měli o půl vteřiny menší ztrátu. Poslední víkend jsem byl trochu pesimistický ohledně šance na stupně vítězů v normálních podmínkách, ale možná to přijde dřív, než jsme si mysleli.“

Přesto však Ricciardo neočekává, že by v neděli dokázal bojovat s Ferrari. „Nečekám, že s nimi budu soupeřit. Pokud Seb zajede dobrý závod, pravděpodobně bude mimo náš dosah. Máme za sebou ale jedno ferrari a pokusíme se to tak udržet,“ dodává Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář