Red Bull – nečekaný favorit na pole position?

Daniel Ricciardo věří, že může pomýšlet na výhru v kvalifikaci, pokud se mu podaří zopakovat stejný výkon jako v pátečních trénincích. Max Verstappen je rovněž optimista a pochvaluje si nasazená vylepšení vozu.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Maďarska Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 28. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Australan vyhrál oba volné páteční tréninky a měl tak nejlepší důvody k jeho typickému úsměvu. „Dnešek byl dobrý den, bylo to pozitivní. Zopakovat stejné tempo z dopoledne i ve druhém tréninku bylo pozitivní. Nevíte, s čím přijdou Ferrari a Mercedes a vypadá to, že Ferrari odpoledne našlo trochu tempa, ale pořád jsme v čele. Uvidíme, jak zítra, ale byl to rozhodně pozitivní den,“ nešetřil Ricciardo superlativy.

A co odpověděl na otázku, zdali by mohl zítra rovněž obsadit čelo výsledkových listin? „Pokud dokážeme zopakovat pátek, tak ano!“ měl jasno Australan. „Dovezli jsme nějaká vylepšení a zdá se, že fungují. Víme, že nám tato trať sedí, takže bychom tento víkend mohli bojovat o velké body. Jsem hodně spokojený. Vůz se choval, jako kdyby to byla jeho vylepšená B-specifikace.“

V pozitivním duchu se neslo i hodnocení Maxe Verstappena. „Z mojí strany byl začátek trochu obtížný, měl jsem potíže s vyvážením. Řešili jsme to a trochu se to zlepšilo. Změnili jsme dost věcí na autě a konec druhého tréninku byl dobrý, ale nemohl jsem dokončit své rychlé kolo. Byly tam červené i žluté vlajky, pak znovu červené,“ uvedl Nizozemec důvody svého horšího času.

Plusem jsou nicméně změny, které stáj na voze pro maďarský závod udělala. „Auto má rozhodně více přilnavosti, což můžete vidět na časech a je to pozitivní. Vypadá to lépe než v předchozích závodech,“ uvedl dále Max Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář