Red Bull se dohodl s Mercedesem

Dohoda Red Bull - Mercedes dokonána. Již od příští sezony by měl tým vyměnit Renault za Mercedes.

7 Štítky: Mercedes Red Bull Zveřejněno 21. 08 2015 — Tomáš Richtr

Dohoda Red Bull – Mercedes je dokonána. Ačkoli má Red Bull s automobilkou Renault smlouvu ještě na příští rok, ta bude po dohodě obou stran ukončena předčasně.

O původně nepravděpodobné možnosti dodávek motorů Mercedes týmu Red Bull se diskutuje již několik týdnů, ale podle informací GPF1 je již dohoda uzavřena.

Vztah Red Bull – Renault byl na veřejnosti výrazně pochroumán vzájemným mediálním napadáním za neúspěchy čtyřnásobných mistrů světa. Renault navíc dodává motory už jen Red Bullu a jeho sesterskému týmu Toro Rosso. Renault zvažuje ustanovení vlastního továrního týmu F1.

GPF1 předpokládá, že dohoda s Mercedesem se týká jen Red Bullu, a nikoli Toro Rosso. Mercedes by tak dodával motory Williamsu, Force Indii, Red Bullu. Renault by rád vlastní tým s podporou Toro Rosso. Ferrari by dodávalo motory týmu Sauber, Manoru a Haas, Honda by zůstala u McLarenu.

Diskuse k článku

7 komentářů: “Red Bull se dohodl s Mercedesem”

 1. alberto.ascari napsal:

  vocho67:
  Motory budou dostávat stejné, tam by se na to přišlo.
  Software – to je záležitost s velkým otazníkem.
  To může být pojistka pro rozhodující chvíle.

  Mapování.

  Hint – zeptat se u Williamsu.

  @Giaco: Ty jsi patrně včera poprvé zapnul TV a náhodou natrefil na F1.

 2. Giaco napsal:

  Celej renault je k budižničemu, kolikrát ještě do F1 přijde a kolikrát odejde? A sériová produkce? Stejnej exrement. 🙄

 3. vocho67 napsal:

  Motory budou dostávat stejné, tam by se na to přišlo.
  Software – to je záležitost s velkým otazníkem.
  To může být pojistka pro rozhodující chvíle.

 4. Dallas napsal:

  Tak alespoň už víme, proč to RedBullu ve Spa tak jede-Renault odkryl karty, které má pro svůj tovární tým :mrgreen:

  Alberto.ascari: Jsem celkem zvědavý, jaká bude příští rok situace mezi Mercedesem a RedBullem, ale RedBull určitě bude mít status zákaznický tým…Teď si ještě počkat, jak moc se bude na stavbě auta podílet A. Newey, protože na tom by bylo krásně vidět srovnání aerodynamiky.

  A taky bude zajímavé číst diskuze a názory, že Mercedes dodává RedBullu jiné motory, než má sám a než má Williams, atd… 😀

 5. alberto.ascari napsal:

  Přestože značka RedBull udělala pro spousty sportů v posledních 10-15 let neskutečně mnoho v marketingu a sponzoringu, přebudovala a znovu zprovoznila nádherný Österreichsring, tímto se mi definitivně zhnusil tým RBR. Roční kampaň proti Renaultu, který jim spolu s genialitou Adriana Neweyho přinesl půl miliardy ojro a 4 double tituly během 4 let vyvrcholila pokoutním přechodem k Mercedesu. Přeji jim zákaznický status jaký má Force India.

  A Renaultu přeji aby oživil Enstone, pohřbil umělou reinkarnaci Lotusu a přetřel bolidy na žluto. Taktéž mu přeji lítý boj o třetí místo v poháru konstruktérů s Williamsem.

 6. VladoS. napsal:

  Som zvedavý 😀 … Verím, že sa Renault vráti (hoci škoda, ak F1 stratí tím Lotus). Bolo by úsmevné, keby na rok patril Renault opäť medzi špičku, čo sa motorov týka…

 7. vocho67 napsal:

  Doufám, že budou litovat.

Napsat komentář