Red Bull na Monze plánuje strategickou penalizaci

Stáj Red Bull do Velké ceny Itálie nasadí nové pohonné jednotky pro oba své vozy, v pořadí již šesté, za což bude následovat penalizace na startu.

Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Daniil Kvjat Monza Red Bull Zveřejněno 25. 08 2015 — Josef Nekvinda

Stáj Red Bull do Velké ceny Itálie nasadí nové pohonné jednotky pro oba své vozy, v pořadí již šesté, za což bude následovat penalizace na startu.

Přitom podobný scénář už si Red Bull zažil při domácím podniku v Rakousku. I tam Daniil Kvjat a Daniel Ricciardo zaznamenali za nasazení pátého spalovacího motoru odsun do druhé desítky na startovním roštu. Obdobná situace má podle šéfa týmu Christiana Hornera nastat i v Monze.

„Jsem si celkem jistý nasazením nových motorů pro oba naše vozy. Vzhledem k počtu závodů, které jsou za námi, je to nevyhnutelné a ze strategického hlediska připadá okruh v Monze jako nejvýhodnější varianta,“ uvedl Christian Horner.

„Nechceme jet do Singapuru se starými motory. Chceme tam udělat další dobrý výsledek a ponechání si výměny motoru na později by nás o tuto šanci mohlo připravit.“

Red Bull je v současné době hodně namlsaný výsledky především mladého Kvjata, který zaznamenal stupně vítězů na Hungaroringu a ve Spa byl blízko dalšímu pódiovému umístění. Ale ani Daniel Ricciardo neměl k úspěchu daleko. Jeho ovšem zradil jeden z rekuperátorů energie a byl tak nucen odstoupit.

„Myslím, že Daniil předvedl skvělý výkon. Zároveň se naše strategie ukázala jako správná. Začínali a končili jsme na měkké směsi, přičemž prostřední stint jsme si odbyli na tvrdé směsi. Zaznamenat tedy posun z dvanáctého místa na startu až na konečné čtvrté bylo na této trati nad naše očekávání.“

„Je škoda, že Daniel neměl šanci zůstat v boji na trati. Byl na stejné strategii a pravděpodobně by bojoval o stupně vítězů,“ uzavřel Horner.

Diskuse k článku

Napsat komentář