Red Bull: Mercedes bude jednou litovat

Zhrzený Red Bull čpí síru na Mercedes.

2 Štítky: Mercedes Red Bull Zveřejněno 10. 09 2015 — Marie Tomšíková

Poradce týmu Red Bull Helmut Marko škodolibě a trochu zhrzeně doufá, že Mercedes bude jednou litovat rozhodnutí odmítnout Red Bull.

Red Bull vypověděl smlouvu se svým dodavatelem motorů Renaultem, teď hledá dodavatele jiného. V úvahu přicházel Mercedes, ten ale minulý týden tuto možnost odmítl. Aktuálně přišel na řadu motor od Ferrari. Zdá se, že právě k Mercedesu Red Bull upínal většinu svých nadějí, a určitě je tímto rozhodnutím zklamán. Helmut Marko se nechal slyšet, že Mercedes bude jedou litovat svého rozhodnutí.

„Rozhovory s Mercedesem byly ukončeny ještě před tím, než jsme zašli do detailů. Kladli si zvláštní požadavky a nakonec se rozhodli ještě před detailnějším rozhovorem. Uvidí se, jaký motor budeme nakonec používat. Možná s novým autem porazíme Mercedes, ale pak to pro ně bude mnohem těžší, než to je teď pro nás.“

Marko také řekl, že s vedením Renaultu budou diskutovat o konečném rozhodnutí před GP Singapuru.

„Mohu říct, že setkání s Renaultem proběhne v Singapuru nebo ještě před tím, ale zatím neznám přesný termín. Na této schůzce proběhne diskuze o všem důležitém a budeme se snažit přinést rozumné řešení. Potom budeme vědět více.“

Práce na autě pro rok 2016 už začaly a Marko si je vědom toho, že rozhodnutí musí přijít co nejdříve.

„Zatím nejsme ve stresu. Nejsme pod velkým tlakem, ale Toro Rosso rozhodně ano, protože je to mnohem menší tým. Ale jedna věc je jistá, čím dříve padne rozhodnutí, tím lépe,“ dodal Marko.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Red Bull: Mercedes bude jednou litovat”

 1. Lotrando napsal:

  Helmut, opravář komínů, vždy skvěle pobaví.

 2. Ferda napsal:

  Do třetice všeho dobrého i zlého.
  Nadávají na Renault.
  Vyhrožují Merglu.
  Kdo bude ten třetí zapovězen? Snad né Ferrari, které už jednou poslali od válu?

Napsat komentář