Red Bull: Mercedes ani Ferrari nemohou v závodě použít kvalifikační režim

Red Bull v kvalifikaci GP Kanady na Ferrari a Mercedes nestačil, ale výkon, na který se oba týmy spoléhají, v závodech dlouho využívat nemohou. Také proto Red Bull doufá, že se dostane do boje o stupně vítězů.

Štítky: GP Kanady Red Bull Zveřejněno 10. 06 2017 — Tomáš Richtr

Max Verstappen a Daniel Ricciardo odstartují ze třetí řady. Ztrátu z kvalifikaci mají oba přibližně stejnou: 0,9 a 1,1 sekundy na vítězného Lewise Hamiltona z Mercedesu. A i když montrealský okruh vozům Red Bullu nesedí, pro závod mají větší očekávání.

„Ferrari a Mercedes jsou schopny přepnout své motory do jiného režimu, což my v danou chvíli nemůžeme,“ prozradil Max Verstappen. „V závodě je rozdíl v motorech menší, protože oni nemohou extra režim používat příliš dlouho a už vůbec ne celý závod. Znamená to, že se můžeme pokusit dostat se do skupiny a situaci nějak ovlivnit. Jsem toho názoru, že naše rychlost pro zítřek vypadá dobře. Nejprve zkusme po startu zůstat pátí, pak uvidíme, co se bude dít před námi..“

Verstappen dodal, že technická zlepšení nasazená tento víkend přinášejí své výsledky, i když je nyní těžké je prezentovat. Daniel Ricciardo, kterého Verstappen v kvalifikaci porazil, si myslí, že Red Bull ve skutečnosti s Ferrari a Mercedesem bojoval.

„Prvním cílem po startu je dostat se do pozice bojovat s Maxem. Pak uvidíme. Nejsem žádný Einstein, ale před třemi lety jsem startoval šestý a v cíli byl první. Letos startuji šestý. To je jednoduchá matematika, ne?“ dodal vtipně Ricciardo.

ŽIVĚ z padoku GP Kanady – sobotní rozhovory

Diskuse k článku

Napsat komentář