Red Bull má toxické prostředí, rýpe si Zak Brown

Red Bull měl z pohledu interních záležitostí krušný začátek sezóny. Nyní se zdá být situace navenek stabilizovaná. Niť nenechává na mistrovském týmu suchou šéf McLarenu Zak Brown.

Štítky: McLaren Zak Brown Zveřejněno 13. 06 2024 — Dominik Kovář

Na samém počátku sezóny 2024 bojoval Red Bull více uvnitř svého týmu než na trati. Zatímco Max Verstappen a Sergio Pérez se v prvních čtyřech závodech ročníku zasloužili o tři double Red Bullu, zevnitř se tým rozpadal. Nejprve čelil nařčení z nevhodného chování vůči zaměstnankyni šéf týmu Christian Horner, poté přišel odchod Adriana Neweyho, spekulace o odchodu Helmuta Marka a Maxe Verstapena..

Nyní se situace v týmu úřadujících šampionů alespoň navenek stabilizovala. Jsou tu však lidé, kteří vidí, že Red Bull nepůsobí tak dominantně jako před několika měsíci – a to nejen výsledky na trati. Jedním z těchto lidí je šéf McLarenu Zak Brown, který vidí ve vztazích uvnitř Red Bullu značné trhliny: “Prostředí v Red Bullu je nyní dost toxické. A to ještě stále není všechno,” řekl Brown v podcastu Hot Pursuit.

“Neweyho odchod je zásadní, protože si myslím, že spousta lidí začala v Red Bullu s ním. Již jsem zmiňoval, že tu kolovaly životopisy. To se stává pořád, ale vidíte tu vyšší míru nepohodlí. Také si myslím, že to v budoucnu bude složitější se sponzory, protože ti budou pečlivě zkoumat, s čím jsou spojováni. Je to ošemetná situace,” řekl Brown na aktuální rozpoložení Red Bullu.

Co bude s Verstappenem?

Zak Brown si stále myslí, že situace okolo Maxe Verstappena nemusí být zcela dokončená: “Je tu velké drama okolo Verstappena. Zůstává nebo odchází? Max má smlouvu, ale jeho otec je dost upovídaný.”

“Jak jsem již řekl, je to neuvěřitelný tým, jen již není tak silný, jak býval. Když se podívám na to, kdo má nyní nejlepší vyhlídky, jsou to Ferrari a McLaren. Věci se mění rychle, takže musíme zůstat nohama na zemi,” dodal Brown.