Red Bull kritizuje Verstappena, chválí Péreze

Poradce Red Bullu Helmut Marko, který zodpovídá za jezdecké složení rudých býků a také sesterské stáje AlphaTauri, po Velké ceně Austrálie vzácně zkritizoval svou hvězdu Maxe Verstappena. Zároveň se pochvaly dočkal druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez.

Štítky: Helmut Marko Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 18. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen musel ze závodu v australském Melbourne odstoupit kvůli dalším technickým problémům. I přesto, že obhájce titulu mistra světa byl v inkriminovaný moment na druhé pozici, obdržel Verstappen kritiku ze strany Helmuta Marka.

Byl to právě Nizozemcův výkon v kvalifikaci, který poradce Red Bullu rozčaroval. „Jel až přes limit, chtěl toho moc a přesně to se mu v kvalifikaci v posledním sektoru vymstilo. Myslel jsem si, že ho titul zklidní, pravděpodobně ale bude potřebovat ještě jeden,“ uvedl Marko.

Na straně druhé je férové podotknout, že Verstappen i přes svou chybu v posledním sektoru obsadil pěkné druhé místo. Před ním startoval jen Leclerc, který vévodí úvodu letošní sezony. Pilot Ferrari následně dominoval i nedělnímu závodu.

Pochvalu si ale vysloužil Sergio Pérez. Mexičan má rovněž povedený vstup do roku 2022, i když se to možná na první pohled nemusí znát. V prvním závodě musel Pérez odstoupit z podiové příčky, v Džiddě získal svou první pole position a kvůli smůle skončil na čtvrtém místě, až v Melbourne se komplikace Pérezovi vyhnuly a pilot Red Bullu dojel druhý.

Zlepšení mexického závodníka si všímá i vedení rudých býků, i samotný Helmut Marko. „Checo odjel skvělý závod, v Austrálii byl na Maxově úrovni. Přesně to jsme od něj očekávali a nyní nám dokazuje, že je pro nás tou správnou volbou.

Na začátku závodu ztratil nějakou pozici, protože Mercedesy měly skvělý start, v závodě se ale probojoval zpátky a druhé místo si skutečně zaslouží. Checo se hodně zlepšil také v kvalifikacích, které pro něj vloni byli problém,“ okomentoval Péreze Marko.

Po třech závodech letošní sezony má Pérez na kontě 30 bodů, Verstappen 25. Je to poprvé od Velké ceny Maďarska 2018, co nizozemský závodník bodově ztrácí na svého kolegu, což je už poměrně dlouhá doba.