Red Bull je znervózněn vylepšeními motoru Ferrari

Během zimy se hodně mluvilo o motorech Ferrari, které by měly být letos spolehlivější a díky tomu také rychlejší. Vedení Red Bullu to znervózňuje a pokud jsou spekulace pravdivé, šéf rudých býků Christian Horner očekává náročnou sezonu.

Štítky: Christian Horner Ferrari motory Red Bull Zveřejněno 8. 02 2023 — Vašek Štěpánek

Ferrari vloni postavilo motor, o kterém se na začátku roku hovořilo jako o nejlepším. Během roku ale dala pohonná jednotka italské stáji a jejím zákazníkům pořádně zabrat. Motory se staly nespolehlivými a ke konci ročníků je muselo Ferrari šetřit.

Aktuální motory jsou sice zmrazeny a neměly by se vyvíjet do roku 2026, kdy začnou platit nová technická pravidla. V zájmu bezpečnosti a spolehlivosti je ale týmům povoleno do svých pohonných jednotek sahat a vylepšit je.

Přesně to Ferrari v průběhu zimy udělalo a nyní se hovoří o tom, že maranellští našli ve svých motorech dalších 30 koní k dobru. Šéfa Red Bullu tato zpráva nenechává klidným, neboť jeho tým podobný skok ve výkonu nezaznamenal.

„Motory jsou zmrazeny a teoreticky by Ferrari nemělo získat takovou výhodu. Nikdo si ale nemůže být 100 % jistý, dokud poprvé nevyjedeme na trať. Ferrari mělo vloni problémy a do svých motorů tak mohli zasahovat, my jich měli jen pár a velké změny se u nás nestaly.

Uvidíme, ale pokud jsou spekulace o 30 koních navíc pravdivé, bude nás letos čekat náročná sezona. Ferrari mělo na změny právo, je to v pravidlech a v zájmu bezpečnosti jsou aktualizace motoru povinné,“ zamyslel se Horner.

Dále se také uvádí, že i Mercedes našel nějaký výkon k dobru. Zatímco stříbrné šípy mlčí, nový šéf Ferrari Frederic Vasseur spekulace popřel. Ferrari mělo pracovat pouze na vylepšení spolehlivosti a žádný výkon navíc nenašlo, nebo byl opravdu minimální.