Red Bull je v pohodě s Hamiltonovou psychologickou hrou, kterou nedělal

Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera měl Lewis Hamilton plné právo na to, aby v posledním pokusu závěrečné části kvalifikace ve výjezdovém kole „blokoval“ oba red bully. Britovi se pomalá jízda vyplatila, Pérez kvůli ní nestihl do rychlého kola ani najet, Verstappen zajel čas, jenž stačil až na třetí místo.

Štítky: Christian Horner GP Maďarska Lewis Hamilton Red Bull Zveřejněno 31. 07 2021 — Lukáš Štěrovský

„Je to tak trochu hra. Chci tím říct, že Lewis měl v rukávu pekelně rychlé kolo. A pak začal zpomalovat, protože očividně nechtěl našim vozům nabídnout čisté kolo.

Ale měl pozici na trati, byl v právu. Takže to nepovažujeme za velký problém. Rozhodne až neděle,“ tvrdí Christian Horner. „Na jeho místě bych se asi více zaměřil na přípravu pneumatik, protože je vidět, že jeho čas se ani zdaleka neblížil nejlepšímu kvalifikačnímu kolu. On se ale více zajímal o to, co se děje za ním. Ale to k tomu patří,“ krčí rameny.

Trochu paradoxem je, že Hamilton (stejně jako ostatní) ale porušil nařízení ředitelství závodu, které pro pomalé kolo udávalo maximální čas o hodnotě 1:31. Jezdci ale jeli až o půl minuty pomaleji…

„Je to hloupé, všichni jeli pomalu. To jste neviděli? Nijak se to nelišilo od ostatních kol,“ komentuje situaci Hamilton. „Nebyla to žádná taktika, nic takového nepotřebuji. Jsem dostatečně rychlý i bez toho,“ dodává.

Hamilton přesvědčivě, ale kontroverzně vyhrál maďarskou kvalifikaci