Red Bull je připraven podat protest proti Mercedesu

Christian Horner, šéf stáje Red Bull, znovu zopakoval, že tým je připraven podat protest proti zadnímu křídlu Mercedesu, které podle něj nemůže být legální.

Štítky: Christian Horner Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 21. 11 2021 — Lukáš Štěrovský

Horner už v Brazílii naznačoval, že se křídlo Mercedesu nějakým způsobem prohýbá více, než je pravidly dovoleno, a díky tomu je Hamilton na rovinkách tak rychlý. Později přiznal, že Red Bull dokonce tuší, co Stříbrné šípy provádí.

„Chceme se jen ujistit, že podmínky jsou férové. Pokud to uvidíme na autě, budeme protestovat,“ sdělil Horner už v Kataru na tiskové konferenci, na které byl přítomen i šéf Mercedesu Toto Wolff.

Red Bull bude bedlivě sledovat zadní křídlo Mercedesu, vidí v něm problém

Ten už dříve všechny námitky smetl pod koberec. „Myslím, že Mezinárodní automobilová federace tohle křídlo vyšetřovala tak čtrnáctkrát,“ reagoval na Hornerova slova. „Má k dispozici všechny výkresy. Red Bull si křídlo může vzít domů a rozstříhat ho na kousíčky.

Myslím, že nikdo by se na trati neobjevil s nelegálním motorem nebo křídlem. Na to je tenhle svět příliš transparentní. A člověk by se zbláznil, kdyby v takovém prostředí učinil nelegální rozhodnutí,“ dodal.

„Je naše auto legální? Je a očekáváme, že FIA zajistí, aby byly v pořádku všechny vozy,“ oponoval zase Horner. „Pravidla jsou složitým souborem předpisů. Takže se velmi, velmi spoléháme na FIA, že zajistí, aby vše bylo svědomité a spravedlivé.

Ať už na konci vyhraje kdokoliv, nemělo by se tak stát rozhodnutím od zeleného stolu, musí to být na trati. Chceme jen zajistit, aby byly v posledních závodech vozy svědomitě kontrolovány a v souladu s předpisy, protože v sázce je příliš mnoho,“ uvědomuje si Horner.