Red Bull je připraven na Péreze nasadit cynickou týmovou režii

Drsný, ale pochopitelný výrok vynesl šéf Red Bullu Christian Horner. Ten se nebude bát v závěru roku sáhnout po týmové režii, aby pomohl Maxi Verstappenovi k zisku titulu mistra světa.

Štítky: Christian Horner Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 7. 11 2021 — Lukáš Štěrovský

Do konce sezony zbývá jen pět závodů, Verstappen se těší náskoku 12 bodů na Hamiltona. Rozdíl se ale může rychle rozplynout a každý bod bude hrát svoji roli. „Naším hlavním cílem je vyhrát oba šampionáty a oba jezdci vědí, jaký úkol je třeba splnit,“ má jasno Christian Horner.

„Samozřejmě může nastat několik různých scénářů. Bude záležet na tom, kde zrovna se budou nacházet naši soupeři,“ přemítá Horner ještě před kvalifikací na samotný závod. „Nemůžete vyloučit nic. Preferovali bychom, kdyby byl Checo v pozici, aby vyhrál domácí závod, pro něj není většího výsledku.

Jako tým se ale musíme zaměřit na oba šampionáty a vědět, co je v sázce. Za vítězství v Mexiku je stejný počet bodů jako za každý jiný závod,“ vysvětluje s tím, že by Red Bull upřednostnil Verstappena.

To se setkalo s kritikou některých pilotů, třeba bývalého jezdce Red Bullu Sebastiana Vettela. Nad tím se Horner jen ušklíbá. „Zrovna on z nich těžil. Týmové příkazy jsou součástí týmového sportu.

Formule 1 není jen o jezdcích, ti jsou jedním z prvků. Pohár konstruktérů má pro nás stejnou, ne-li větší váhu. Možná není tak prestižní, ale dostáváme za něj peníze.

Jezdci jsou součástí týmu a my fungujeme jako tým. Proto jsou týmové příkazy někdy nezbytné. Nepochybuji o tom, že ve vypjatém závěru sezony jich uvidíme čím dál tím více,“ dodává Christian Horner.