Red Bull je překvapený poškozeným Verstappenovým zavěšením – ostatní dělají to samé

Max Verstappen si během první části kvalifikace poškodil při nájezdu na zpomalovací práh své pravé zadní zavěšení. Red Bull je překvapený.

Štítky: GP USA Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 21. 10 2018 — GPF1.cz

Pilot Red Bullu si poškodil své pravé zavěšení, když byl širší ve výjezdu ze zatáčky během první části kvalifikace v Austinu.

Verstappen dokázal svůj vůz pomalým tempem dovézt do boxů. Mechanici nestihli zavěšení opravit, takže bude pilot startovat do závodu z patnácté pozice.

I když Verstappen poškodil své zavěšení, několik jezdců mělo v kvalifikaci stejný výjezd ze zatáčky, ale nic se jim nestalo.

„Všichni přes to jezdili. Jeli jsme stejně jako poslední dva roky. Vše bylo v pořádku, ale potom se stalo něco nečekaného.

Všechno bylo na limitu, nedělali jsme nic šíleného. Jak můžete vidět, všichni ostatní dělají to samé. Takže jsme opravdu překvapeni, jak se to mohlo stát,“ řekl po kvalifikaci Verstappen.

Pilot Red Bullu dále prohlásil, že během závodu to problém nebude, jelikož se využívají jiné stopy než v kvalifikaci.

„V závodě by to neměl být problém, protože nevyužíváte tolik tratě kvůli pneumatikám. Takže by to mohlo být v pořádku.

Red Bull si není jistý, zda tento incident přežila i Verstappenova převodovka. Pokud by se problém vyskytl, tým jí raději vymění.

„Pokud si nebudeme jistí, raději si vezmeme penalizaci a budeme startovat více vzadu. Není to konec světa,“ dodal Verstappen.

Podle pilota bylo tempo Mercedesu a Ferrari v kvalifikaci na jiné úrovni, než týmu Red Bull.

„Myslím si, že jsou příliš rychlí. Nečekali jsme, že budeme v kvalifikaci vysoko, nicméně si myslím, že máme dobré auto pro závod.

Doufejme, že se hladce dostaneme středem pole a budeme moct ukázat něco, jako v loňském roce, kde jsme dobře bojovali.“

Diskuse k článku

Napsat komentář