Red Bull je nejžádanějším týmem, s rozhodnutím o Pérezovi nebude spěchat

Poradce Red Bullu Helmut Marko nastínil, zda je tým spokojen s výkony Sergia Péreze a zda s ním bude chtít jednat o prodloužení stávajícího ročního kontraktu.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 31. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Přestup s Mexičanem byl vloni dohodnut na poslední chvíli – Red Bull se rozhodoval mezi Pérezem, Nikem Hülkenbergem a svým tehdejším jezdcem Alexem Albonem. Volba nakonec padla na Péreze, který akceptoval jednoroční kontrakt.

Má šanci, aby mu smlouva byla prodloužena? „Nejdříve o tom začneme uvažovat během letní pauzy,“ odpovídá nekompromisně Helmut Marko. „Na jezdeckém trhu jsme velmi vyhledávaným týmem. Nemyslím si, že náš jezdec začne jednání s někým jiným dřív, než se pokusí dohodnout s námi.

Jsme teď plně zaměření na světový šampionát. Nevidíme problém v tom, kdo bude příští rok kolegou Maxe Verstappena. Bude to zcela jistě konkurenceschopný pilot. Ale máme dost času,“ uvědomuje si, že Red Bull je ve výhodné pozici.

Co jsem léta zvyklý s autem dělat u Red Bullu nefunguje, prozradil Pérez

Co se týče spokojenosti s Mexičanovou rychlostí, je to zatím padesát na padesát. „Začněme tím pozitivním, to jsou jeho výkony v závodech. Je velmi dobrý, někdy je na Maxově úrovni. Dokázal to v Monaku, kdy v rámci overcutu odjel tři nebo čtyři nejrychlejší kola na velmi ojetých pneumatikách. Takže závodní tempo je v pořádku. Oblast, kde ale pořád ztrácí, je kvalifikace, tam se musí zlepšit.“

Objevily se už i první náznaky toho, kdo by Péreze případně mohl zastoupit. Red Bull klidně může díky šikovně koncipovaným smlouvám zalovit ve vlastních řadách. „Pokud si to pamatuji správně, Pierre Gasly má smlouvu na další dva roky. Jeho kontrakt nám umožňuje umístit ho do Red Bullu i AlphaTauri,“ naznačuje Marko možný Francouzův návrat do A-týmu.

„Ale platí to samé, co u Péreze: momentálně neuvažujeme o jezdecké sestavě pro rok 2022. Promyslíme to během letní pauzy a pak se rozhodneme,“ tvrdí Helmut Marko.

Audi představuje sestavu na elektrický Dakar: Ekström, Peterhansel a Sainz