Red Bull je blízko Mercedesu, v závodním režimu si věří

Piloti Red Bullu obsadí na startu v Singapuru druhou řadu, Ricciardo za mercedesy zaostal o méně než dvě desetiny sekundy.

Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Thierry Salvi Zveřejněno 20. 09 2014 — Filip Fikejz

Piloti Red Bullu obsadí na startu v Singapuru druhou řadu, Ricciardo za mercedesy zaostal o méně než dvě desetiny sekundy.

Jezdci Red Bullu atakovali v kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru na okruhu Marina Bay první řadu. Daniel Ricciardo se krátce před koncem dostal do vedení, nakonec obsadil třetí místo, Sebastian Vettel čtvrté.

Ricciardo zaostal za nejrychlejším Lewisem Hamiltonem o pouhých 0,173 sekundy. „Na začátku víkendu jsme si říkali, že pokud budeme na Mercedes ztrácet dvě nebo tři desetiny, budeme mít reálnou šanci udržet se jich v závodě. Nakonec jim jsme ještě blíž, což je dobré,“ pochvaloval si. „Pokud nám vyjde start, bude důležité zůstat v klidu a vymyslet něco v rámci strategie. Pokud se přiblížím, zaútočím. Nemám problém to udělat, ale na městském okruhu je to obtížné.“

Australana přijela podpořit i řada jeho krajanů. „Je to tu blízko domova, je pěkné vidět tu australské vlajky, doufejme, že zítra dokážeme získat pódium,“ naznačil své cíle.

Vettel nebyl spokojen se svým posledním měřeným kolem. „Tlačil jsem až moc tvrdě a nevyšlo to, ale tak to je. Myslím, že pole jsme měli na dosah. Budeme doufat v dobrý závod s dobrými zastávkami a strategií. Uvidíme, co z toho dokážeme vytěžit. Myslím, že máme dobrou rychlost, ale to tu mají všichni,“ upozornil. „Bude to dlouhý závod, uvidíme, jak se budou chovat pneumatiky.“

Šéf týmu Christian Horner považuje druhou řadu v tak těsné kvalifikaci za úspěch. „Je to určitě nejblíže, co jsme Mercedesu v kvalifikaci letos byli. Doufejme, že to je dobrá předzvěst pro závod a že je dostaneme pod tlak,“ přeje si.

Thierry Salvi z Renaultu upozornil, že Vettel doplatil na méně odjetých kilometrů, když v sobotu musel měnit motor, naopak Ricciardo mohl v trénincích odjet kompletní program, a proto mohl být rychlý v kvalifikaci. „Doufejme, že naše auta budou v závodních podmínkách ještě rychlejší, což by nám dalo šanci atakovat přední místa,“ zhodnotil inženýr.

Diskuse k článku

Napsat komentář