Red Bull definoval Pérezovi cíle

Poslední dvě sezony měl Red Bull k dispozici nevyvážené jezdecké dvojice. Max Verstappen byl v popředí a příležitostně bojoval s mercedesy, zatímco jeho týmoví kolegové Pierre Gasly a Alexander Albon zaostávali. Od Sergia Péreze Red Bull očekává víc.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 1. 03 2021 — Petr Čermák

Max Verstappen má pro letošní rok jediný cíl – vyzvat v přímém souboji o mistrovský titul jezdce Mercedesu. Není to ale jen o jezdeckém titulu, Red Bull by si přál vybojovat po osmi letech další konstruktérský titul. Verstappenovi by měl ve sbírání bodů pomoci Sergio Pérez.

Red Bull věří, že druhého jezdce vybrali správně. Sergio Pérez má za sebou deset let zkušeností a vloni odjel svou nejlepší sezonu ve formuli 1 – dokonce pro sebe vybojoval vítězství v památné GP Sachíru.

Dosud se Verstappenovi kolegové u Red Bullu trápili. Se Sergiem Pérezem chce ale rakouský gigant bojovat o konstruktérský titul. Poradce Red Bullu Helmut Marko očekává, že Pérez bude na Verstappena lehce ztrácet, ale nemělo by to být více než několik desetin sekundy.

„Předpokládáme, že bude jen o dvě až tři desetiny sekundy pomalejší než Max, ale rozhodně ne o pět,“ myslí si Marko. Pérez má navíc zkušenosti s motory Mercedes, což se bude Red Bullu opravdu hodit – od příštího roku si bude totiž vyvíjet svou vlastní pohonnou jednotku, která bude stát na základu motoru Honda.

„Sergio se velmi rychle integroval. Poskytl nám nějaké informace, především pak o motoru Mercedes. Když s ním mluvíte, je cítit, že má s formulí 1 desetileté zkušenosti.“

A jak si Sergio Pérez zvyká na nového týmového kolegu? Podle Marka dobře. „Doposud nebyly žádné neshody, všechno je skvělé. Uvidíme, jak to bude fungovat během závodů. Rozhodně si navzájem nic nedarují. Max si chce udržet svou pozici.“

První přímé srovnání jezdců Red Bullu budeme mít k dispozici během předsezonních testů, na skutečnou rychlost si ale budeme muset počkat až do úvodní GP Bahrajnu, která se koná 28. března v Bahrajnu.

Fiat chystá elektrickou Pandu pro rok 2022