Red Bull dál trápí nespolehlivost: Pérez závod v Miami málem nedokončil

Red Bull pořád zápasí se svou spolehlivostí, Miami nebylo výjimkou. V pátek měl problémy se svým vozem Max Verstappen, v neděli zase Sergio Pérez. Technické patálie možná stály mexického závodníka podium, problémy ale mohly být mnohem větší. Rudí býci uvedli, že byl Pérez během závodu velmi blízko odstoupení.

Štítky: Christian Horner Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 11. 05 2022 — Vašek Štěpánek

Pérez celý premiérový závod v Miami odjel na čtvrtém místě za Carlosem Sainzem. Několikrát se však pilot Red Bullu dostal do pozice, ze které mohl přemýšlet i o podium. Náhle ale přišel problém s pohonnou jednotkou.

Ten Péreze stál drahocenných šest sekund. Podle vyjádření Red Bullu měl jejich závodník trable se senzorem, který způsobil vypnutí dalších systémů v motoru. Pérezův inženýr stihl obvod znovu restartovat, a tak mohl pilot Red Bullu pokračovat dále.

I když si Pérez nejspíše myslel na další podiové umístění, nakonec dojel do cíle závodu na bramborové pozici. Red Bullu ale spadl velký kámen ze srdce, neboť problém se senzorem mohl také předčasně ukončit Pérezův závod.

„Checo byl opravdu velmi blízko odstoupení. Musíme tento senzor důkladně zanalyzovat s našimi kolegy z Hondy a musíme zavést taková opatření, která zajistí, že se tento problém nebude opakovat v budoucnosti,“ uvedl Christian Horner.

Šéf Red Bullu dále uvedl, že senzor selhal u spalovacího motoru (ICE – Internal Combustion Engine) a tento problém ovlivnil Pérezovu rychlost i v pozdějších fázích závodu, kdy se pilot Red Bullu snažil dostat na třetí místo před Sainze.

„Bohužel nás tato záležitost stála zhruba 20 kilowat ve výkonu. Checo tak v závěru závodu ztrácel zhruba půl sekundy na rovinkách a řekl bych, že bez těchto problémů by v poklidu skončil i na druhém místě,“ pokračoval lídr rudých býků.

Není to přitom poprvé, co měl Red Bull technický problém. Poruchy potkávají stáj z Milton Keynes od začátku letošní sezony. Horner je ale přesvědčen, že tým je z nejhoršího venku, a i počáteční problémy se zkrátka stávají.

„Rozhodně je to nepříjemné a frustrující. Nemyslím si ale, že bychom procházeli velkou krizí. Přirovnávám to k problémům, které se objevují před sezonou, bohužel u nás si tyto trable vybraly špatný čas.

Jsem ale velkým optimistou a jsem přesvědčen, že to nejhorší je už za námi. O všem mluvíme s našimi kolegy z Hondy a máme jejich plnou podporu. Doufám, že ani tento problém nás už v dalších fázích sezony nepostihne,“ dodal sebejistě šéf Red Bullu.