Red Bull dal Gaslymu jasný úkol: potřebuje, aby bojoval na čele

Šéf Red Bullu Christian Horner přiznal, že pokud tým chce bojovat s Ferrari a Mercedesem v Poháru konstruktérů, musí se Gasly zlepšit.

Štítky: Christian Horner Pierre Gasly Red Bull Zveřejněno 5. 08 2019 — Lukáš Podstata

Mladého pilota v Maďarsku předjel jeho týmový kolega Max Verstappen o jedno celé kolo. Gasly pořadí skončil na šestém místě, mezi pátým Carlosem Sainzem a sedmým Kimim Räikkönenem. Verstappen přitom závod málem vyhrál.

Nelze se tak divit, že Christian Horner nebyl po závodě příliš spokojený. „Pro Pierra to byl frustrující víkend. Nepovedl se mu start ani první kolo závodu. Je hrozné vidět náš monopost, jak závodí s mclareny nebo saubery. Potřebujeme, aby bojoval s ferrari a mercedesy, a ne s týmy ze středu pole. Pierre musí zapřemýšlet nad svými výkony v první polovině sezony a vzít si z ní to pozitivní do poloviny druhé. Je nutné, aby dokázal získat více potenciálu ze svého monopostu,“ hodnotí jezdce jeho šéf.

Red Bull aktuálně ztrácí v Poháru konstruktérů na Ferrari 44 bodů. Verstappen si jich dokázal připsat již 181, zatímco Gasly pouhých 63. „Velmi nás trápí, že nemáme oba vozy na špici startovního pole. Tento fakt se projevuje především v pořadí Poháru konstruktérů. V neděli jsme získali stejně bodů jako Ferrari, ale měli jsme jich získat daleko více. Je pro nás velice důležité porazit Ferrari, když dostaneme příležitost,“ zdůrazňuje Horner.

Diskuse k článku

Napsat komentář