Red Bull chce prodloužit s Ricciardem, nebude ale „čekat věčně“

Zatímco Max Verstappen má nový kontrakt s Red Bullem až do roku 2020, jeho týmový kolega naopak pokukuje po možnosti změny svého zaměstnavatele, pokud tým nebude v pozici aspirantů na titul mistra světa. Z Red Bullu teď ale přišlo varování: S Ricciardem by sice rád prodloužil smlouvu, nikterak dlouho ale na jeho rozhodnutí čekat nehodlá.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 12. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Ricciardovi zbývá poslední rok z platného kontraktu s Red Bullem a v nedávném rozhovoru se vyjádřil tak, že chce ohledně svojí budoucnosti počkat co nejdéle, aby se dokázal správně rozhodnout. „Je to velké rozhodnutí, takže to bude chtít čas. Plánuji být v F1 ještě dlouho, a proto by řekněme tříletý kontrakt byl velkou částí mé další kariéry. A tak si počkám, jak nejdéle to půjde. A není to kvůli penězům,“ prohlásil osmadvacetiletý Australan.

Ten zatím vyhrál s Red Bullem pět závodů, ale nikdy se nezapojil do skutečného boje o titul. Teď jej navíc nabádá šéf stáje Christian Horner, aby s rozhodnutím neotálel. Dost dobře by totiž pak rakouský tým mohl o Ricciardovy služby ztratit zájem. „Podle mého Daniel ví, jaká je naše síla. Snad budeme v rozumné pozici.

Myslím, že je v takové fázi kariéry, kdy chce prozkoumat všechny možnosti, čemuž rozumím. Problémem je to, že nemůžeme čekat věčně. Máme nějaké dostupné možnosti, ale prioritou pro nás je najít řešení spolu s Danielem,“ prozradil Horner.

Diskuse k článku

Napsat komentář