Red Bull odsouzen k boji s outsidery

Závod na Monze je prakticky ztracen před jeho začátkem.

Štítky: Daniel Ricciardo Daniil Kvjat Red Bull Zveřejněno 5. 09 2015 — Marie Tomšíková

Ricciarda a jeho týmového kolegu Kvjata čeká start ze zadní části startovního roštu, a to kvůli nasazení nového motoru s cílem vyhnout se penalizaci v Singapuru.

Australan byl ve druhém tréninku třináctý a v první tréninku zaměřeném na závodní simulaci sedmý. Nicméně vzhledem k tomu, kolik času ztrácí pohonná jednotka Renault na rovinkách, Ricciardo očekává náročnou GP Itálie.

„Myslím si, že když dokážeme bojovat s někým, kdo má motor Mercedes, odvedeme dobrou práci. Sauber vypadá docela rychle, takže pokud se před něj dokážeme dostat, bude to asi to nejlepší, co jsme si mohli přát.“

Od nového motoru Ricciardo vyžaduje „několik málo věcí, které by měly přidat nějaký extra výkon“. Útěchou pro něj může být zlepšení na straně šasi.

„Rozhodně nebudeme úplně vzadu. Máme formu na to, abychom porazili pár týmů, auto se chová docela dobře a hlavně v prvním tréninku jsem byl spokojený. Šasi je v posledních třech závodech určitě lepší, ale hlavní problém pro nás bude rychlost na rovinkách.“

Kvjat strávil 30 minut v boxech během pátečního odpoledne kvůli problémům s převodovkou.

„Myslím si, že se budeme pohybovat ve středu pole. Zde očekáváme velkou výhodu pro motory Mercedes, nebude to jednoduchý závod,“ řekl Kvjat.

Diskuse k článku

Napsat komentář