Red Bull bude bedlivě sledovat zadní křídlo Mercedesu, vidí v něm problém

Tým Red Bull bude po kauze z Brazílie, v rámci které byl z kvalifikace diskvalifikován Lewis Hamilton kvůli nadmíru otevírajícímu se zadnímu křídlu, své rivaly bedlivě sledovat. Prohlásil to šéf Rudých býků Christian Horner.

Štítky: Christian Horner Mercedes Red Bull Zveřejněno 14. 11 2021 — Lukáš Štěrovský

Red Bullu se celkově nepozdává konstrukce zadního křídla (dotaz na Mezinárodní automobilovou federaci vznesl technický génius Adrian Newey), konkrétně jeho nadměrné ohýbání.

„To, jak rychle po celý víkend jeli, bylo s tak velkým spoilerem fenomenální. Je to něco, na co se musíme zaměřit,“ přiznal Horner. „Myslím, že prohybání křídla je to, co jim umožňuje dosahovat takových rychlostí.

Musí v tom něco být: fyzikálně není možné, aby takový rozdíl ve výkonu byl jen v motoru. Musí to být něco jiného, co se snažíme pochopit. Myslíme si, že víme, o co jde. Sledujeme to už nějakou dobu, ale je na FIA, aby to hlídala,“ naráží Horner na vysoké rychlosti, jakých Hamilton na rovinkách dosahoval.

„V sobotu předjel Landa Norrise díky rychlosti vyšší o 27 km/h. Ale byla to od něj skvělá jízda,“ krčí Horner rameny. Paradoxně to byl Red Bull, kdo byl v úvodu roku nařčen z používání flexibilního zadního křídla, načež FIA zpřísnila metody měření.

„Taková je formule 1. Když se řešilo naše křídlo, vyšla technická směrnice a my křídlo museli upravit. Možná by to chtělo další směrnici,“ dodává Christian Horner.