Red Bull akceptuje u dodavatele motorů jen tovární status

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner potvrdil, že nepřipadá v úvahu, aby jeho tým nakupoval motory od Mercedesu nebo Ferrari.

3 Štítky: Pohonné jednotky Red Bull Renault Zveřejněno 2. 07 2014 — Jan Pastorek

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner potvrdil, že nepřipadá v úvahu, aby jeho tým nakupoval motory od Mercedesu nebo Ferrari.

V zákulisí se množí spekulace o tom, jak Red Bull vyřeší nepříznivou situaci s pohonnou jednotkou. Nejvíce skloňovaná varianta říká, že Rakušané významně vstoupí do motorárny Renaultu ve Viry-Chatillon a budou dirigovat další vývoj.

Horner tuto spekulaci nekomentoval, ale potvrdil, že vztah s jiným ze současných dodavatelů není možný. „Byl bych velmi překvapený, kdyby byl Mercedes ochotný dát nám motor,“ cituje šéfa rakouské stáje Autosport.

„Ferrari má zákaznický program, ale my chceme být továrním partnerem. To nám z dlouhodobého hlediska dává nejlepší šance na úspěch. Ferrari a Mercedes mají své vlastní týmy, takže kde se ocitnete v pořadí jako zákazník?“

Podle Hornera má Red Bull víc možností, ale odmítl prozradit, jaké. „Chceme jezdit vpředu, chceme být konkurenceschopní, a abychom byli konkurenceschopní, potřebujeme slušnou pohonnou jednotku,“ uzavřel.

 

Diskuse k článku

3 komentáře: “Red Bull akceptuje u dodavatele motorů jen tovární status”

 1. Rendy napsal:

  Turbinen: To se nestane Honda s McL bude držet ale s RB….Honda a RB mají k sobě daleko mi řpijde

  Historicky sice Honda má blízko k McL, ale bude chtít být vepředu, kvůli reklamy a pokud Mekáč nepostaví dobrý pekáč 🙂 a RB budou i s Renaultem pořád před nimi, tak by se to mohlo i změnit. Záleží, jakou má McL s Hondou smlouvu.

 2. Turbinen napsal:

  Rendy:
  Jen doufám, že se v r.2016 nenacpou do Hondy a nepřeplatí McLaren, který bude mít příští rok motory zřejmě zadara a kdo ví, jak to bude smluvně v 2016!

  To se nestane 😉 Honda s McL bude držet ale s RB….Honda a RB mají k sobě daleko mi řpijde

 3. Rendy napsal:

  Jen doufám, že se v r.2016 nenacpou do Hondy a nepřeplatí McLaren, který bude mít příští rok motory zřejmě zadara a kdo ví, jak to bude smluvně v 2016! 👿

Napsat komentář