Red Bull a Verstappen spolu mohou závodit ještě “hodně dlouho”

Max Verstappen v Portugalsku oznámil, že s Red Bullem chce spolupracovat ještě hodně dlouho. Nový motorový program týmu na Verstappenově rozhodnutí nemá žádný vliv.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 1. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Začátkem letošní sezony se Zak Brown z McLarenu vyjádřil, že od roku 2022 u Mercedesu vidí zcela novou jezdeckou sestavu složenou z George Russella, a právě Maxe Verstappena.

Red Bull se mezitím soustředí na novou pohonnou jednotku, kterou hodlá vyvíjet sám. Honda na konci roku totiž odchází z formule 1. Na otázku, zda tento fakt ovlivní Verstappenovo rozhodnutí, mladík z Red Bullu uvedl, že je u Red Bullu spokojen a nechce nic měnit.

„Na podobné otázky jsem odpovídal už několikrát. V Red Bullu se cítím opravdu dobře a nemám důvod cokoliv měnit. Jsem šťastný tam, kde jsem a osobně doufám, že s týmem budeme spolupracovat ještě dlouho. Není už toho moc, co k tomu říci,“ uvedl Verstappen.

Vítěz posledního závodu na italské Imole přijel do Portugalska jako druhý muž v šampionátu, před ním je už pouze Lewis Hamilton. Oba dva piloty navíc dělí jediný bod. Verstappen je sice považován za mírného favorita, pravdou ale je, že má pilot Red Bullu lehké obavy, jelikož Portugalsko by typologicky mělo více vyhovovat právě Mercedesu.

Škoda přichází s domácími nabíječkami pro elektromobily

„Zdá se, že auto funguje dobře, ale opět se jedná o zcela jiný okruh, než na kterých jsme dosud byli. To, že jsme v prvních dvou závodech byli konkurenceschopní, neznamená, že tomu tak bude i tady. Stále musíme mít perfektní nastavení,“ vysvětluje pilot Red Bullu.

V letošním boji o titul mistra světa mohou rozhodovat i nepatrné detaily. Verstappen však uvedl, že ani před Portugalskem na sobě necítí žádný tlak.

„Je to velmi dlouhá sezona, takže na nic příliš nemyslím. Každý víkend chci dělat jen tu nejlepší práci a samozřejmě nedělat hloupé chyby.

Jen doufám, že i tady budeme stejně dobří jako v Bahrajnu a Imole. Mezi námi a Mercedesem je to opravdu těsné a abychom jeden druhého porazili, musíme být perfektní. To je přesně to, o co se budeme snažit i tady v Portimau.“