Red Bull a Toro Rosso nasadí v Rusku nové motory

Honda dodá novou specifikaci pohonných jednotek pilotům Red Bullu a Toro Rosso. Kvůli této výměně obdrží Verstappen, Albon, Gasly a Kvjat penalizace na startu Velké ceny Ruska.

Štítky: Honda Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 27. 09 2019 — Lukáš Podstata

Honda ve svém prohlášení řekla, že Verstappen, Albon, Gasly a Kvjat dostanou nové pohonné jednotky pro závod v ruském Soči. Zároveň také dodala, že Kvjat obdrží nové baterie a kvůli tomu bude startovat až z chvostu startovního pole. Ostatní piloti obdrží trest poklesu pěti míst na startu.

Honda se tak snaží připravit co nejlepší podmínky pro Velkou cenu Japonska. Ta bude pro výrobce pohonných jednotek domácí a není žádným tajemstvím, že v ní chce uspět.

Max Verstappen, pilot týmu Red Bull, tak obdrží v krátké době další penalizaci za výměnu pohonné jednotky. Nizozemec z toho ale není nijak znepokojený. „Nemyslím si, že nám penalizace uškodí. Tentokrát to nebude start z posledních míst. Navíc v Soči se dá relativně dobře předjíždět, což můžu jen potvrdil, protože v loňském roce jsem startoval ze zadních pozic. Ano, týmy ze středu pole jsou v letošním roce silnější, ale stejně si myslím, že to nebude problém,“ říká Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář