Rebel Mazepin. Schumachera neřeší, Haas čeká, že se ponaučí

Asi není kontroverznějšího jezdce, který se letos objeví na startu velkých cen. Rus Nikita Mazepin má za sebou několik skandálů na dráze i mimo ni. Teď se navíc nepříliš lichotivě vyjádřil o svém novém týmovém kolegovi Micku Schumacherovi. Že by ani kompletně nová jezdecká dvojice Haasu nepřinesla klid?

Štítky: Haas Mick Schumacher Nikita Mazepin Zveřejněno 10. 01 2021 — Lukáš Štěrovský

Mazepin a Schumacher se navzájem znají mimo jiné ze společného působení v motokárách a ve formuli 2, kde vloni Němec získal titul. A zatímco Mick nedávno zavzpomínal právě na časy motokár a o Mazepinovi prohlásil, že: „Je to milý kluk a mezi námi jako týmovými kolegy panoval respekt“, Mazepin se v ruské televizi vyjádřil poněkud ostřeji.

„Nejsme kamarádi. Nanejvýš tak staří známí z motokár. Upřímně neřeším jeho jméno. Dodá mu větší sílu, ale také ho dostane pod tlak. Ale jakmile zaklapnu hledí, nemyslím na tyhle věci,“ pronesl Rus.

Nutno zmínit, že Haas zažil s jezdeckou dvojicí Romain Grosjean – Kevin Magnussen pořádně bouřlivé období. Teď to vypadá, že ani s kompletně obměněným jezdeckým složením klid nepřijde.

Kdy lze Micka Schumachera očekávat ve Ferrari?

K Rusovi a jeho nechvalně proslulému videu na sociální síti Instagram, v němž osahával jednu ze svých kamarádek (byť ta posléze tvrdila, že se jednalo jen o žert) se dokonce vyjádřil i šéf týmu Guenther Steiner. Učinil tak v exkluzivním sloupku pro portál The Race.

„Omluvil se nám. Ví, že to bylo špatné. Musíme mu dát příležitost, aby dokázal, že se z toho ponaučil, nechat ho koncentrovat se na závodění a zajistit, aby to už neudělal. Uvědomuje si, že neudělal správnou věc.

Nejsem ten typ člověka, co by někoho nakopal do ksichtu v momentě, kdy je na kolenou, to není správné. Je to mladý kluk, který potřebuje dospět. Samozřejmě jsme se s tím nějak vypořádali. Neříkáme, že je to v pořádku a nenecháme to jen tak být. Vzděláváme ho a budeme v tom pokračovat i do budoucna.

Pokud se znova stane něco podobného, vyvedeme z toho následky. On za to ale převzal zodpovědnost, což pro mě bylo důležité. Vždycky říkám, že pokud víte, co jste udělali špatně, můžete to udělat lépe. Pokud to popíráte, tak to nemůže fungovat,“ má jasno Steiner.

„Detaily toho, co jsme udělali a děláme, to si ale necháme pro sebe. Zůstane to v týmu. Prozradím ale, že se jedná o pokračující záležitosti, neskončilo to a nepokračujeme dál, jako by se nic nestalo. Jsem si vědom kritiky na sociálních sítích. Ty můžou být snadno vaším přítelem, stejně jako nepřítelem.

Lidé mají názor, to je v pořádku. Členům v týmu se taky nelíbilo, co se stalo, proto to bereme vážně. Takové rozptýlení jsme nechtěli, ale stalo se. Samozřejmě bych byl radši, kdyby se to nestalo, ale holt jsme v takové pozici a musíme s tím pracovat, tak to chodí,“ dodal Steiner, který dále ocenil profesionální přístup Micka Schumacher v nováčkových testech po GP Abú Dhabi.