Realistický Mercedes: “Výhra je výhra”

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff bránil Lewise Hamiltona po srážce s Maxem Verstappenem. Podle jeho slov je to důležitých dvacet pět bodů v souboji o titul.

Štítky: GP Velké Británie Lewis Hamilton Max Verstappen Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 19. 07 2021 — Jiří Košta

Hamilton získal první vítězství po šesti závodech, přičemž se on i Mercedes společně dotáhli na vedoucí Red Bull v poháru konstruktérů.

Přestože Brit dostal penalizaci deseti vteřin, hlavu si s nehodou Verstappena moc nedělal. Po vítězství oslavoval, jako kdyby získal titul mistra světa. Týmový kolega dojel jako třetí, přičemž pro šéfa Mercedesu Tota Wolffa se jedná o téměř dokonalý výsledek.

Podcast: Kolize Verstappen & Hamilton – verdikt

„Výhra je výhra. A to třetí místo znamená, že jsme získali jako tým velké body. Je to v tabulce a jdeme na další závod. Je to vždy velmi intenzivní, protože bojujeme o všechno. Zároveň víme, že na tom nejsme tak dobře jako Red Bull a Honda. Ztratili jsme předtím hodně bodů, a tentokrát jsme jich hodně získali. Takže se to vyvážilo,” říká Wolff.

I když byl Hamilton uznán vinným z kolize, podle ale není překvapením, že celý incident vyvolal kontroverzi. Verstappen skončil preventivně v nemocnici poté, co vystoupil z monopostu otřesen.

„Myslím si, že kdyby se to stalo v nějaké středně rychlé zatáčce, tak by to nebyla tak velká debata. Nebo samotné následky by nebyly tak velké, případně by byla penalizace jiné. Jednalo se ale o incident ve vysoké rychlosti.

Je to zatáčka, která vyžaduje hodně odvahy i když jedete samo naplno. A pak tu máte dva vozy, které jedou skrz, tak si musí nechat navzájem dostatek prostoru, aby projeli. To se ale nestalo, a komisaři řekli, že je trest 10 vteřin přiměřený. Řekl bych, že na nehodě měli podíl oba jezdci, nejenom jeden, jak to bývá více méně vždycky,” dodává Rakušan.

Volkswagen v Drážďanech místo Phaetonu vyrábí elektromobily ID.3