Ralf Schumacher útočí na šéfa Haasu: Jako jediný odvádí špatnou práci

Bývalý pilot F1 a strýc Micka Schumachera Ralf Schumacher zkritizoval šéfa Haasu Günthera Steinera. Podle vítěze šesti závodů formule 1 je hlava týmu až příliš kritická ke svým pilotům a dále by si měl Steiner uvědomit, že je v královně motorsportu, a ne na Netflixu.

Štítky: Guenther Steiner Haas Ralf Schumacher Zveřejněno 23. 10 2022 — Vašek Štěpánek

V prvním tréninku v americkém Austinu jezdil s monopostem Haasu Antonio Giovinazzi. Ital si ale jízdu moc neužil, hned ve svém 4. kole boural a na trati se znovu neobjevil. Šéf Haasu na událost reagoval slovy: „Co mám říct? Rozhodně to není dobré!“

Kritiku od svého šéfa v průběhu roku několikrát slyšel i Mick Schumacher, který nyní bojuje o setrvání v týmu i formuli 1 obecně a vyhlídky nejsou úplně růžové. V kvalifikaci na Grand Prix USA získal Mick po své chybě jen 19. místo.

Haas byl na začátku a uprostřed sezony přitom relativně rychlým vozem, kam se celé kouzlo podělo? Určitě svou vinu nese minimální vývoj letošního monopostu, Ralf Schumacher má ale i jiné vysvětlení – na vině je také Steiner a majitel týmu Gene Haas.

„On [Steiner] neustále mluví o konzistenci a stabilitě týmu. Určitě je to v tomto sportu základ úspěchu, ale co tím vlastně myslel? Steiner by se měl podívat na nějaké ze svých rozhovorů a celkově si zrekapitulovat letošní sezonu.

Možná pak sám [Steiner] uvidí, že tým funguje dobře. Zaměstnanci jsou stálí a neodchází od projektu. Komunikace mezi inženýry, mechaniky a jezdci také funguje dobře. Oni potřebují jen kvalitní a sympatické vedení, které má jasnou vizi.

Steiner by měl své kritické názory směřovat také k sobě, letos udělal pár chyb a byl naštvaný v médiích. Haas se přitom zvedl, nejsou na dně a jsou osmí v šampionátu. Gene Haas by tuto sebereflexi měl mít také a neměli by kritizovat jen ty druhé,“ prohlásil Schumacher.

Bývalý pilot F1 se na Günthera Steinera následně obrátil ještě jednou. „Měl by si uvědomit, že je ve formuli 1 a měl by umět se nějak prezentovat. Není v show na Netflixu, aby se choval tak, jak se chová,“ naráží Schumacher na přímočará prohlášení šéfa Haasu v médiích.