Ferrari ukázalo potenciál

Räikkönen předjel deset vozů, což by bez nového motoru nešlo

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 8. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Všechno zlé je pro něco dobré: i když se Räikkönenovi start do závodu na Monze nepovedl, jeho páté místo v cíli ukázalo, čeho je aktualizovaný motor schopen. Bez něj by prý nebylo možné předvést takovou stíhací jízdu.

Finský jezdec se po pokaženém startu z druhé pozice na startovním roštu, zapříčiněném problémy se spojkou, propadl na konci prvního kola až na poslední místo v pořadí. V cíli závodu byl odmávnut jako pátý. Na trati předjel deset soupeřů a také mu pomohly potíže, které postihly některé jezdce.

„V Monze není předjíždění úplně jednoduché. Za jiných podmínek bych měl s předjetím některých vozů velké problémy. Zvláště s vozy Force India. Ty jsou na rovinkách velmi rychlé. Očekával jsem, že dostat se dopředu bude mnohem obtížnější. Jsem příjemně překvapen. Nezůstal jsem během závodu zaseknutý za pomalejšími auty. To se mi totiž tento rok už několikrát stalo.“

Räikkönen řekl, že vylepšení motoru, které Ferrari do Monzy přivezlo, není nikterak zásadní. Ale v závodě bylo velmi užitečné.

„Je to malý krok správným směrem. Zdá se, že toto vylepšení pomáhá na okruzích, které vyžadují velký výkon motoru a velkou maximální rychlost. Jinak bychom to měli v Monze ještě o něco těžší,“ dodal Räikkönen.

Diskuse k článku

Napsat komentář