Räikkönen zrovna koukal na volant, když narazil do kolegy

Kimi Räikkönen bere vinu za kolizi v úvodu závodu na sebe. Fin uvedl, že se těšně před nehodou nechal rozptýlit spínači na volantu.

Štítky: Alfa Romeo GP Portugalska Kimi Räikkönen Zveřejněno 3. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Räikkönen měl v Portugalsku opět povedený start, když v úvodním kole získal dvě místa. Na začátku druhého kola ale přišla kolize s týmovým kolegou Antoniem Giovinazzim, po které Fin přišel o přední křídlo a byl nucen odstoupit ze závodu.

Mistr světa z roku 2007 z kolize neviní nikoho jiného než sebe. Räikkönen se snažil přenastavit svůj volant a nesoustředil se na provoz před ním.

„Byla to čistě má chyba. Na výjezdu z poslední zatáčky jsem se snažil něco přenastavit na svém volantu. Když jsem se znovu začal soustředit na provoz, bylo už pozdě, prostě jsem do něj (do Giovinazziho) najel,“ popisuje incident pilot Alfy Romeo.

Druhý pilot stáje z Hinwilu po incidentu pokračoval dál v závodě. Naštěstí Ital neobdržel defekt pneumatiky a mohl jet dál.

„Zatím jsem s Kimim nemluvil. Tým mi řekl, že měnil něco na svém volantu, ale je to v pořádku, naštěstí jsem nedostal defekt a mohl jsem pokračovat.

V úvodu jsem si užil souboj s Alonsem a v závěru zase s Vettelem, takže to bylo docela zábavné odpoledne. Pozitivní je, že jsme dnes byli rychlejší než Aston Martiny, zase jsme ale prohráli s Alpinem.“

Giovinazzi závod dokončil na dvanáctém místě, Ital sice neskončil daleko za body, ale přiznává, že nějaké získat bude letos obtížné.

„Myslím, že jsme na tom lépe než vloni. Vím ale, že pokud před námi neodstoupí větší počet aut, tak získat letos nějaké body bude velmi obtížné,“ uzavřel Giovinazzi.