Kimi je u Ferrari díky rychlosti, ne popularitě

Důvodem setrvání u Ferrari ani není údajná Räikkönenova nízká cena.

1 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Maurizio Arrivabene Zveřejněno 31. 08 2015 — Marie Tomšíková

Ferrari trvá to tom, že Kimi Räikkönen dostal novou smlouvu, protože byl nejrychlejší pilot k dispozici. Scuderia tak vyvrátila, že jde jen o marketingový tah nebo snad o nejlevnější variantu.

Räikkönenova budoucnost byla předmětem intenzivních spekulací, ale italský tým nakonec rozhodl o prodloužení smlouvy. Podle ankety GPDA je finský pilot u fanoušků F1 nejoblíbenější. Šéf týmu Maurizio Arrivabene trvá na tom, že si je vědom toho, jaký vliv má Kimi na fanoušky, ale rozhodně to nebyl hlavní důvod prodloužení smlouvy.

“GPDA udělala velmi pečlivý průzkum o tom, kdo je nejoblíbenější pilot a Kimi se umístil na prvním místě, takže ten kdo říká, že Kimi nemá rád své fanoušky, vůbec nerozumí marketingu,” řekl Arrivabene.

“Prodloužili jsme s ním smlouvu, protože když dáváte dohromady tým, musíte najít rovnováhu. Považuji Kimiho za mistra, který pracuje velmi dobře a spolu se Sebastianem Vettelem přispívá k růstu týmu. Takže je zřejmé, že důvody pro pokračování naší spolupráce jsou úplně jiné, než uvedla některá média.”

Arrivabene rovněž zamítl spekulace o nejlevnější variantě.

“Máte nízkonákladové lety, ty jsou sice levné, ale ještě jsem neviděl, že by byly kvalitní. To platí obecně pro všechny vrcholové sportovce v mnoha disciplínách.”

Diskuse k článku

Napsat komentář