Räikkönen terčem další kritiky ze strany prezidenta Ferrari

Prezident Ferrari Sergio Marchionne je dlouhodobě nespokojený s výsledky Kimiho Räikkönena. Ten mu po uplynulém závodě vzkázal, že dělá, co je v jeho silách.

5 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sergio Marchionne Zveřejněno 11. 07 2017 — Josef Nekvinda

Na rakouský závod se přijel podívat prezident Ferrari Sergio Marchionne a zase z toho bylo haló. Alespoň z pohledu Kimiho Räikkönena. Ten už si tak pomalu může myslet, že když přijede nejvyšší představenstvo automobilky, automaticky dostane „vyhubováno“ za své nepřesvědčivé výsledky. Stalo se tak v březnu po velké ceně Číny a i nyní na Red Bull Ringu, kde Marchionne novinářům sdělil, že u legendárního Icemana, který je zastiňován výkony Sebastiana Vettela, postrádá „větší zápal.“

Jeho komentář se pochopitelně k Räikkönenovi dostal, načež po dojezdu rakouského závodu byl na toto téma dotázán. „Samozřejmě, že chci jezdit dobře. Můj tým to chce také a já mohu odvést jen to nejlepší, co dovedu. Není to tak, že bych se o to ani nepokusil. Bohužel to někdy nebylo tak jednoduché, ale taková je součást našich plánů, snažíme se posouvat a jsem si jistý, že se to zlepší,“ uvedl finský pilot.

Naneštěstí pro Räikkönena je žalostný pohled na tabulku šampionátu. A právě na tom, zdá se, Marchionnemu záleží nejvíce. Zatímco německý kolega posbíral v letošní sezóně už tři prvenství, je jejím lídrem a na kontě má 171 bodů, Fin na jeho záda pohlíží z uctivé vzdálenosti na páté příčce s odstupem 88 bodů. Situace není dobrá i vzhledem ke končící platnosti smlouvy mezi ním a Ferrari.

„Myslím, že Kimi musí v tomto procesu prokázat větší míru angažovanosti. Občas jsou dny, kdy si říkám, že je pro nás Kimi trochu zbytečný. Ale uvidíme,“ doplnil prezident Ferrari.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Räikkönen terčem další kritiky ze strany prezidenta Ferrari”

 1. Mike Litoris napsal:

  Jak může tvrdit, že je bez zápalu. Je svůj. Podle mě ukazuje zápal už tím, že ráno vstane a dostaví se na závod. Zapálený je dost.

 2. krakra napsal:

  Ano
  Alonso je pořád dobrej, ale celé si to dost pokazil.

  FrancoisCEVERT:
  Možná Raikkonena a Alonsa letos v F1 vidíme naposledy

 3. FrancoisCEVERT napsal:

  Možná Raikkonena a Alonsa letos v F1 vidíme naposledy

 4. Situs napsal:

  Po prvním roce po návratu do Ferrari kdy ho Alonso doslova smetl měl mít nůž na krku. Po tom co si ho podal i Vettel už nemělo být o čem a Ferrari si za to že nedosáhne na titul v PK může jen samo. Ono teď když ty auta Mercedesu a Ferrari jsou blízko u sebe záleží hodně na obou jezdcích, a pokud někdo z nich nezačne opět dominovat, tak právě ti „druzí“ jezdci budou rozhodovat. Když to shrnu tak Ferrari pro klid Vettela teď platí nemalou cenu.

 5. krakra napsal:

  Správně, i když Kimi je letos lepší než x posledních let.
  Tak nějak nechápu, proč tam ten Kimi je, proč ho tam držej, je absolutně bez zápalu.

Napsat komentář