Räikkönen: Smlouvu s Alfou jsem nečetl. Stejně se nenechám omezovat

Závodník švýcarské stáje prohlásil, že se nenechá nikým omezovat ve svých mimozávodních aktivitách.

Štítky: Alfa Romeo Kimi Räikkönen Zveřejněno 6. 08 2019 — Lukáš Podstata

Je známo, že Fin má rád adrenalinové zážitky jako motokros, rallye nebo skákání z vysokých budov do bazénů. Räikkönen je zastáncem pravidla, že si může mimo kolotoč F1 dělat, co se mu zlíbí, a proto nechce být smluvně omezován.

Časopis Vazess se při konání Velké ceny Maďarska pilota zeptal, zda má jako někteří jiní jezdci právě vykonávání nebezpečných aktivit ve své smlouvě zakázáno. „Smlouvu jsem si nečetl, protože mi to za to nestojí. Když jsem poprvé jednal s Alfou Romeo, řekl jsem jim, že pokud si budou stěžovat na moje mimo závodní aktivity, nebudu pro ně závodit,“ říká nekompromisně Fin.

„Samozřejmě v životě vás může potkat spousta nebezpečných situací. Snažím se být maximálně opatrný, ale myslím si, že se příliš mluví o důsledcích, než se vůbec něco stane,“ dodává.

Räikkönen má platnou smlouvu ještě pro nadcházející ročník 2020 a zatím se ohledně své další budoucnosti nevyjádřil. Jedno je ovšem jisté: po ukončení závodní kariéry ho neuvidíme v managementu formule 1. „To není pro mě. Liberty media jedná více politicky než některé samostatné státy,“ dodává s úsměvem Fin.

Kimi Räikkönen při Velké ceně Maďarska.

Diskuse k článku

Napsat komentář