Räikkönen se zlobí na Ferrari

Hvězdného finského pilota naštvalo rozhodnutí týmu. Na trať ho poslal příliš pozdě, a tak nepostoupil ani z první části kvalifikace.

1 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 20. 06 2015 — Michal Mikoláš

Hvězdného finského pilota naštvalo rozhodnutí týmu. Na trať ho poslal příliš pozdě, a tak nepostoupil ani z první části kvalifikace.

Räikkönenova frustrace byla nefalšovaná. „Jak je to k***a možné?“, zvolal okamžik poté, co se dozvěděl, že skončí na osmnácté pozici.

„Od týmu jsem dostal jistou informaci, a očividně byla špatná. V důsledku toho jsme přišli o jedno měřené kolo. Dělal jsem věci jako obvykle a netušil jsem, že se plán změní. Problém je ten, že mě na trať poslali moc pozdě. Není to dobré. Měli bychom být mnohem výše a bojovat na čele. Budeme se ale snažit. Je tu dlouhá rovinka a spousta zrádných zatáček, takže je šance, že se něco přihodí,“ nechal se slyšet Räikkönen.

Sebastian Vettel v kvalifikaci zkoušel všechno možné, na Mercedes to ale nestačilo. Vítěz ranního volného tréninku na pole position ztratil 0,355 sekundy.

„Bohužel byli moc rychlí. Zkusili jsme všechno. V poslední části kvalifikace bylo očividné, jak jsou vozy s motory od Mercedesu silné. Třeba Williams nám byl mnohem blíž než v kvalifikaci. Máme před sebou spoustu práce. Se třetím místem jsem jinak spokojen, ale rád bych byl blíže. Víme ale, že kvalifikace a závod jsou dvě zcela odlišné věci, a tak se zítra budeme snažit jim znepříjemnit život,“ řekl Vettel.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Räikkönen se zlobí na Ferrari”

  1. Certisko napsal:

    Kimi, s tím se budeš muset smířit. Týmová dvojka za jetelem vždy trpěla špatnou strategií, vadnýma součástkama a tak podobně. Někdy mi připadá, že závodní inženýr týmového golegy jetela je vždy placen za to, aby vytvořil větší odstup za „jedničkou“.

Napsat komentář