Räikkönen se v Maranellu seznámil s vozem 2015

Po Goodwoodu zamířil Kimi Räikkönen do Maranella, kde se kromě práce s inženýry podíval také na monopost, který Ferrari připravuje pro příští rok.

1 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 3. 07 2014 — Jan Pastorek

Po Festivalu rychlosti v Goodwoodu zamířil Kimi Räikkönen do Maranella, kde se kromě práce s inženýry podíval také na monopost, který Ferrari připravuje pro příští rok.

Finovi se v letošní sezóně nedaří, podobně jako Sebastian Vettel si nedokáže nastavit auto tak, aby mohl jezdit naplno. Schází mu zejména přítlak vpředu. O své situaci hovořil v továrně týmu přímo s prezidentem Lucou di Montezemolem a šéfem Marcem Mattiaccim, pak pokračoval v běžné práci se svým závodním inženýrem Antoniem Spagnolem a technickým ředitelem Jamesem Allisonem.

Kromě letošního vozu byl na programu také monopost 2015 a inženýři Räikkönena seznámili s jeho vývojem. „Bylo užitečné přijet sem do Maranella a pohovořit s inženýry,“ řekl finský závodník. „Víme, jak moc se potřebujeme zlepšit, a teď hledíme na další závod.“

„Silverstone je okruh s velkou tradicí a navíc fanoušci jsou velmi uvědomělí a fandí vám, ať už jezdíte pro jakýkoliv tým. Trať se v posledních letech trochu změnila, ale hodně se mi líbí, díky velmi rychlým zatáčkám je náročná. Často tam prší, což znamená, že se z toho může stát loterie, ale je to stejné pro všechny. Můžu jen říct, že se jako obvykle budeme maximálně snažit.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Räikkönen se v Maranellu seznámil s vozem 2015”

  1. EMERSONV1 napsal:

    doufám,že nebude postavené zase jen „pro“ Alonsa 🙂

Napsat komentář