Räikkönen promluvil tajemně o své budoucnosti

Kimi Räikkönen trochu tajemně promluvil o svých plánech do budoucna. Na rovinu ale řekl, že rozhodnutí o tom, zda zůstane ve Ferrari, nezáleží na něm.

1 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 25. 05 2018 — GPF1.cz

S týmem Ferrari je nyní spojována řada jezdců, jako například Daniel Ricciardo, který má s Ferrari podle zákulisních informací určitou dohodu o exkluzivním vyjednávání. A i když by to mohlo být možná předčasné, s Ferrari je spojován také člen jeho jezdecké akademie Monačan Charles Leclerc. Jednou z možností také je, že Kimi Räikkönen zůstane i pro sezonu 2019.

„Není to mé rozhodnutí,“ řekl Räikkönen. „Záleží to na týmu a ten přesně ví, co chci. Ve formuli 1 bych nezávodil, kdyby mě to netěšilo. Právě potěšení z jízdy je to jediné, co mě tu drží. Bez všeho ostatního bych se klidně obešel, ale takhle to prostě chodí.

Rozhodnutí o tom, kde budu příští rok, je ovlivněno mnoha faktory. Ale mé nadšení pro závody se ve zbytku letošní sezony rozhodně nevytratí.“

Týmový kolega Sebastian Vettel by rád, aby Räikkönen zůstal.

„Myslím, že ve srovnání s ostatními je dost rychlý,“ řekl Vettel. „Pro Ferrari může být snadné najít nějakého pilota, je ale o hodně těžší najít někoho s podobnými hodnotami a respektem.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Räikkönen promluvil tajemně o své budoucnosti”

  1. Louis65 napsal:

    A ze vsichni vedi jaky „respekt“ ma Vettel na mysli 😁

Napsat komentář