Räikkönen o nové smlouvě: Do měsíce se stejně zase bude řešit moje budoucnost

Finský pilot se vyjádřil k nové smlouvě s týmem Ferrari, která mu zajišťuje setrvání ve formuli 1 i pro sezonu 2018. Rozhovor pak Räikkönen završil vtipnou poznámkou. Podle něj se totiž maximálně do měsíce začne řešit to, zda zůstane i v roce 2019.

Štítky: Kimi Räikkönen Zveřejněno 23. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

„O novém kontraktu jsme se začali mluvit až nedávno. Rychle jsme se ale dohodli. Nemusel jsem o tom nějak dlouho přemýšlet,“ popsal Fin své pocity na sponzorské akci v Helsinkách. „Nějaký čas už jsem o tom věděl. Teď se to dostalo do novin.“

Očekává se, že po Räikkönenovi prodlouží s Ferrari také Vettel – podle některých neoficiální jednička Scuderie. Připouští si Fin, že by byl v Maranellu pouhým nosičem vody? „Nepodepsal bych smlouvu, kdybych si neužíval to, co dělám, a neměl s týmem a lidmi v něm dobrou spolupráci,“ okomentoval suše závodník, který za necelé dva měsíce oslaví své osmatřicáté narozeniny.

I kvůli věku se s týmem dohodl na prodloužení pouze o jeden rok. „V tomto bodě je dobré to brát vždy po jedné sezoně. Nezáleží ale na tom, jestli smlouvu mám, nebo ne. Vždycky se pokouším odvést nejlepší výkon,“ zamyslel se Fin nad tím, jestli se mu díky kontraktu bude v druhé polovině letošního ročníku lépe dýchat.

Média si během posledních let zvykla spekulovat už v brzké fázi šampionátu o Icemanově budoucnosti. A často se jednalo o zprávy tvrdící, že pilot po dané sezoně už novou smlouvu nedostane. V souvislosti s tím pak Räikkönen dodal vtipnou poznámku „Dávám tomu tak měsíc, než se začne spekulovat o mojí další smlouvě a budoucnosti.“

Ferrari prodloužilo s Räikkönenem pro sezonu 2018

Diskuse k článku

Napsat komentář